Wirus wirusem, ale „mały sparing” nie zawadzi (WIDEO)

Aktualny, epidemiczny czas nie jest najlepszy dla wszystkich ludzi sportu. Jest wręcz bardzo trudny, przygnębiający, w końcu próżno szukać w rozkładach dnia jakichkolwiek wydarzeń sportowych. „Ciekawy” sposób na przetrwanie obecnej sytuacji znaleźli niektórzy w Gorzowie Wielkopolskim…

Wszelkie rozgrywki piłkarskie i nie tylko w naszym kraju są, jak wiadomo, zawieszone. Ale dla gorzowskich pseudokibiców Stali i Stilonu, pozostających ze sobą od wielu lat w otwartym konflikcie, nie miało to większego znaczenia. Żeby poczuć gwałtowny skok adrenaliny postanowili w sobie znany sposób dać upust emocjom. W minioną sobotę około godziny 18.00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej w Gorzowie Wielkopolskim skrzyknęli się na tzw. ustawkę, w której wzięło udział ok. 30 osób.

To była regularna bitwa. Grupa zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników okładała się pięściami i kopała nawzajem” – powiedział rzecznik lubuskiej policji, Marcin Maludy, a to dość dobrze ukazuje powyższy filmik.

Policjantom udało się zatrzymać 9 kiboli w wieku od 19 do 31 lat. Zarzuty postawione tym młodym osobom zostaną zakwalifikowane jako udział w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. „Kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu. Będzie to efekt pracy policjantów śledczych, kryminalnych oraz prokuratorów z Gorzowa. A ta łatwa nie jest bowiem zatrzymani odmawiają wyjaśnień” – podkreślił Maludy.

Jakoś nas nie dziwi, że zatrzymani nie są zbyt wylewni. Pewnie podobnie będzie ze świadkami tej gorzowskiej bitwy na pięści. Cóż, zawsze to jakiś sposób na rozładowanie napięcia w związku z epidemią. A może, jak sugerują internauci, w sobotę w Gorzowie w rzeczywistości nie starli się kibice Stali i Stilonu, a „zwolennicy i przeciwnicy kwarantanny”? Trochę sobie dworujemy, choć sprawa jest poważna. I zdajemy sobie sprawę, że przypadkowe osoby na pewno mogły być przerażone tym, co  w sobotnie późne popołudnie rozegrało się w Gorzowie u zbiegu ulic Warszawskiej i Parkowej…