Mistrzostwa Europy U-17: złoto florecistek!

Mistrzostwa Europy U17: złoto florecistek

Pomyślne wieści dotarły do nas z Neapolu. Drużyna florecistek w składzie: Hanna Wojtas, Natasza Kuś, Aleksandra Nowakowska i Michalina Bartol stanęła na najwyższym stopniu podium podczas szermierczych mistrzostw Europy kadetów!

"Biało-Czerwone" brylowały przez całe zawody, dominując praktycznie w każdym ze spotkań aż do finału. Najpierw były lepsze od Hiszpanek 45:12, później od Słowaczek 45:20, a następnie w półfinale rozgromiły Wielką Brytanię 45:14. W finale ich rywalkami były Włoszki, które dotarły do ostatniej fazy turnieju również bez większych problemów. Choć spotkanie rozpoczęło się od wygranej przeciwniczek (Franzoni-Wojtas 5:3), to w kolejnych walkach Aleksandra Nowakowska i Natasza Kuś dały Polsce na prowadzenie 20:13.

W środkowej części meczu Włoszki doskoczyły do naszych florecistek, a po 7 walce wygrywały 33:31. Wtedy najpierw Natasza Kuś doprowadziła do remisu 38:38, a następnie Hanna Wojtas, choć w pewnym momencie przegrywała już 43:40, zadała 5 trafień z rzędu i zwycięstwo Polski stało się faktem! Polska-Włochy 45:43! Polki zostały Mistrzyniami Europy! Dla bohaterki naszego zespołu, Nataszy Kuś, to już drugi medal wywalczony we Włoszech. Kilka dni wcześniej sięgnęła po brąz w rywalizacji indywidualnej.

Szabliści blisko podium

Blisko strefy medalowej byli też szabliści, którzy zakończyli start na 5. miejscu. Polacy pokonali Cypryjczyków 45:26, Czechów 45:37, ale zbyt mocni okazali się Ukraińcy (30:45). W tabeli 5-8 nasi szpadziści odnosili już tylko zwycięstwa i wygrali z Holendrami 45:28 oraz Włochami 45:39. W polskim zespole walczyli Mikołaj Adamczyk, Bartosz Kuźnik, Filip Krochmalski i Seweryn Gusta. Złote medale wywalczyli nasi pogromcy, drugie miejsce trafiło do dla Turków a podium uzupełnili Szwajcarzy.

Szablistki daleko

O krążek drużynowy walczyły również szablistki. Ostatecznie kolejność na podium była następująca: Włoszki, Węgierki, Ukrainki. Polki (Amelia Siwek, Amelia Kukla, Lidia Tabędzka i Maja Konecka) rozpoczęły zmagania od przegranej z późniejszymi triumfatorkami 45:37, a następnie przegrały z Grecją 45:28 i zakończyły swój start na 13. pozycji.

 

 

Zdjęcie: Polski Związek Szermierczy

Artykuły powiązane