D.D. Sarnów wygrywa Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

piłka nożna

W miniony weekend w Warszawie odbyły się XV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, w których wzięło udział 400 dziewcząt i chłopców z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna D.D. Sarnów.

D.D. Sarnów zdobyła tytuł mistrza kraju, pokonując w finale Drużynę Marzeń z Jeleniej Góry. Brązowy medal przypadł drużynie Zew Morza ze Szczecina.

Młodych zawodników tradycyjnie dopingowali byli reprezentanci Polski. Tym razem gwiazdy polskiego futbolu po raz pierwszy zmierzyły się w wielkim meczu z kadrą dzieci z domów dziecka. Na boisku pojawiły się takie sławy jak Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Adrian Mierzejewski i Piotr Świerczewski.

Wyjątkowym gościem turnieju z okazji 50. rocznicy zdobycia przez Polskę brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w '74 roku był Władysław Żmuda, który zagrał 91 razy w barwach reprezentacji Polski i był obrońcą legendarnego zespołu Kazimierza Górskiego.

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka odbywają się od 2010 roku i są częścią cyklu „Nadzieja na Mundial”, obejmującego nie tylko krajowe mistrzostwa, ale także Mistrzostwa Świata, Europy, Ukrainy oraz kilkadziesiąt turniejów lokalnych.

 

Zdjęcie: pixabay.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane