Serbia rozbita! Polacy wygrywają drugi mecz w hokejowych Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA

hokej

Reprezentacja Polski wysoko wygrała z Serbią w ArcelorMittal Park w Sosnowcu podczas Mistrzostw Świata U18 Dywizji IIA w hokeju na lodzie. Biało-Czerwoni trafili do siatki rywali dziesięć razy.

Spotkanie zaczęło się dość sensacyjnie. To rywale Polaków w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą Ognjena Martinovicia. Na szczęście podziałało to mobilizująco na nasz zespół i od tej pory to on dał popis swoich umiejętności. W 14. minucie Bartłomiej Stolarski doprowadził do wyrównania a jeszcze przed zakończeniem pierwszej tercji Adam Sawicki wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie.

W drugiej i trzeciej tercji bramki zdobywali wyłącznie gospodarze mistrzostw, które wygrali odpowiednio 4:0 i 2:0, a cały mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 10:1.

W sobotę o godzinie 16:30 podopieczni Andreia Gusowa zagrają z Rumunią. Nasz najbliższy rywal ma za sobą dwa spotkania. Rumunia w dotychczasowych starcia pokonała Chorwację 3:2 i uległa Niderlandom 2:5.