WK Dzik partnerem Biegu Konstytucji 3 Maja

Bieg Konstytucji 3 Maja

Fundacja Maraton Warszawski i WK Dzik ruszają w biegową trasę i ogłaszają partnerstwo. Współpraca dotyczy Biegu Konstytucji 3 Maja, a jej efekty będzie można zobaczyć nie tylko na trasie, ale też w pakietach startowych i kanałach social media WK Dzik.

– Dla nas to był naturalny, biegowy, krok. Wielu z nas w firmie ma zajawkę na bieganie. A jak coś Cię interesuje, kręci, znacznie łatwiej wchodzi się we współpracę – mówi Damian Deja, COO WK Dzik. – Jedno z naszych haseł to „Sportowa Polska”, trudno więc znaleźć bardziej pasujące do niego wydarzenie biegowe niż to związane z 3 maja – dodaje.

– Negocjacje przebiegały w takim tempie, że jeśli chłopaki utrzymają je na trasie, trudno będzie ich dogonić – zdradza z uśmiechem Marek Tronina, CEO Fundacji „Maraton Warszawski”.

Uczestnicy Biegu Konstytucji 3 Maja znajdą produkty sygnowane charakterystycznym dzikiem w pakietach startowych (wafle) i po przekroczeniu mety (izotonik). – Chcemy pokazać biegaczom, że u w naszej ofercie są też produkty dla nich. Sami biegamy, dlatego staramy się robić takie rzeczy, które pomagają w efektywnym pokonywaniu kilometrów i regeneracji po starcie czy treningu – zdradza Deja.

Efekt dotarcia do nowej grupy ma też zadziałać w drugą stronę. Wśród fanów Ekipy WK nie brakuje amatorów truchtania, którzy do tej pory nie sprawdzali sił w zorganizowanych biegach, a teraz, idąc za przykładem członków WK Dzik, mogą się skusić na start. Zapisy na Bieg Konstytucji wciąż są otwarte, ale miejsca znikają w ekspresowym tempie, więc z decyzją nie ma co zwlekać.

– Oprócz możliwości dotarcia do nowych odbiorców, we współpracy z WK Dzik, ważna dla nas była też stołeczność marki. Chłopaki są z Warszawy, czują to miasto, znają jego klimat, biegają po tych samych ścieżkach, co my. To też był dla nas ważny czynnik – tłumaczy Tronina.

Współpraca WK Dzik i Fundacji „Maraton Warszawski” wykracza jednak daleko poza biznes. Obie strony chcą dzielić się swoją pasją do biegania i zarażać nią innych. Dlatego na kanałach SM WK Dzik pojawią się materiały dotyczące startu w Biegu Konstytucji 3 Maja, które mają zachęcać do udziału w zmaganiach i pokazać radość, jaką członkom ekipy i innym uczestnikom daje biegowa rywalizacja.

Zapisy na wydarzenie odbywają się na stronie: www.Bieg3Maja.pl. W biegu na dystansie 5 km może wziąć udział 5000 uczestników oraz 200 osób startujących w formule nordic walking. Pakiety startowe rozchodzą się w szalonym tempie, więc nie warto zwlekać z decyzją o udziale. 
Start i meta biegu zlokalizowane będą na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, a widowiskowa trasa poprowadzi w obie strony Mostem Poniatowskiego. 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i Fundacji „Maraton Warszawski.

 

Zdjęcie: materiał prasowy


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane