Druga odsłona ASICS SUPERBLAST

ASICS SUPERBLAST

ASICS wprowadza na rynek drugą odsłonę jednych z najszybszych treningówek na rynku – SUPERBLAST 2.

Główne ulepszenie modelu, który na rynku zadebiutował w grudniu 2022 roku, polega na zastosowaniu pianki FF TURBO PLUS w podeszwie środkowej. Do tej pory była ona używana wyłącznie we flagowych startówkach, jak ASICS METASPEED SKY PARIS i ASICS METASPEED EDGE PARIS. Pianka jest o ok. 8% lżejsza, 6% bardziej miękka i zapewnia o 8,2% większy zwrot energii niż pianka FF BLAST TURBO, która znalazła się w poprzedniej wersji. Podeszwa środkowa jest również wyposażona w dolną warstwę amortyzacji FF BLAST PLUS ECO, wykonaną w ok. 24% z materiałów z recyklingu, zapewniając bardziej miękkie lądowania podczas biegu, a także energiczny start. Ponadto, jej atutem jest responsywna amortyzacja, która nie tylko zwiększa wydajność biegacza poprzez zwrot energii, ale również gwarantuje maksymalny komfort i lekkość, oszczędzając nogi przed kolejnym startem.

O zaawansowaniu technologicznym butów SUPERBLAST 2 świadczy guma podeszwy zewnętrznej – ASICSGRIP – pierwotnie zaprojektowana z myślą o modelach trailowych, która zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża podczas biegu. Kolejnym udogodnieniem jest cholewka ENGINEERED WOVEN UPPER, jednoczęściowa, lekka i wysoce oddychająca tkanina odpowiedzialna za dodatkowy komfort.

– Zrodzony z ewolucji różnych butów do biegania o wysokiej wydajności, ASICS SUPERBLAST 2 integruje nasz najnowszy, technologiczny przełom, czyli FF TURBO PLUS. Pianka z tego materiału jest nie tylko lżejsza i bardziej miękka, ale również zapewnia wyjątkowo wysoki zwrot energii, pozwalając biegaczom poczuć napływ mocy oraz komfortu na każdym kroku. Buty zwiększają wydajność biegania i dla wielu osób mogą być źródłem biegowego progresu – powiedział Rohan van der Zwet, Senior Product Marketing Manager w ASICS.

Model zostanie wprowadzony na rynek w ramach inspirującej kolekcji Celebration of Sport, składającej się z najpopularniejszych produktów marki w różnych kolorach i kategoriach.

Buty ASICS SUPERBLAST 2 ważą ok. 249 g., a w sprzedaży będą dostępne od 5 lipca br.

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane