Jak zmienić nawyki? Postaw na ruch

Postaw na ruch

Właśnie dobiegł końca Let’s Move Camp – Tydzień metamorfozy, który został zainicjowany w ramach europejskiego programu GOOD MOVE. Wyzwanie podjęło sześć znanych influencerek. Uczestniczki programu w pałacu w Łochowie przez pięć dni pracowały nad swoimi nawykami żywieniowymi i aktywnością ruchową.

W ramach projektu sześć osób ze świata social mediów zmierzyło się ze swoimi codziennymi nawykami. A były to znane influencerki lifestyle’owe, jak: @milipidi, @ilona_krawczyk, @ania_starzyk, @oliwia_mis, @veronika.kdr i @dominika.wiejjakk. A wszystko pod okiem ekspertów, a dokładnie: dietetyczki Natalii Kuraś, psycho-dietetyka Artura Przybyłowskiego 
i trenera personalnego oraz instruktora Animal Flow w jednym - Macieja Antoniego Szczepaniaka. Hasłem przewodnim obozu Let’s Move Camp było – Dobry ruch, świetny wybór!

Tydzień Metamorfozy to unikalny program transformacyjny. Przez pięć dni influencerki poznawały, jak można zmieniać swoje nawyki żywieniowe i ruchowe. A wszystko dzięki profesjonalistom, którzy krok po kroku prowadzili uczestniczki ku bardziej zdrowemu i zbilansowanemu oraz zrównoważonemu życiu.

– Obóz dietetyczny, w którym miałam przyjemność uczestniczyć jako dietetyk, był niezwykle udanym przedsięwzięciem. Program obozu był dobrze przemyślany i zrównoważony, łącząc teorię z praktyką – mówi Natalia Kuraś, dietetyczka. – Atmosfera na Let's Move Camp była ciepła i rodzinna, a więc udział, jak i prowadzenie wszystkich zajęć, stanowiło miłe wspólne spędzanie czasu oraz sprzyjało nauce. Uczestniczki wykazywały dużą chęć do zdobywania nowej wiedzy i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Współpraca między prowadzącymi a influencerkami była bardzo harmonijna, co sprzyjało efektywnemu przekazywaniu wiedzy i motywacji do zmiany nawyków żywieniowych – dodaje.

Program zaproponowany przez GOOD MOVE opierał się przede wszystkim na edukacji aktywności ruchowej oraz indywidualnym podejściu do potrzeb wszystkich osobno. Każdy dzień był oparty na innym motywie przewodnim. To zagwarantowało uczestniczkom obozu kompleksowe podejście do każdej z nich.

– Jestem zachwycona tym, że miałyśmy super relacje z dietetyczką, psycho-dietetykiem i trenerem. Mam nadzieję, że będę miała możliwość podtrzymania kontaktu z nimi już po zakończeniu campu – mówi Ilona. – Poza tym w trakcie trwania Let’s Move Camp poznałam wiele nowych nawyków dietetycznych i ruchowych. Na pewno od teraz będę wstawać wcześniej, by robić poranne treningi, będę także bardziej dbać o swoją dietę i patrzeć na to, co jem, ale przede wszystkim – ile mam na talerzu warzyw i owoców – dodaje.

W ramach Let’s Move Camp można było dowiedzieć się, m.in. w jaki sposób hormony wpływają na organizm i ogólne samopoczucie czy też jak powoli wprowadzać zdrowe nawyki do swojego życia.

Europejski projekt GOOD MOVE – Trzymaj formę jest skierowany do młodych osób w wieku 18-34 lat. Jego głównym założeniem jest promocja zdrowego stylu życia zgodnie z przekazem – Doskonałość nie istnieje, wartość stanowi  sztuka dobrego wyboru. Istotą programu jest zmiana nawyków nie tylko żywieniowych, ale i tych związanych z codzienną aktywnością fizyczną. GOOD MOVE to zmiany krok po kroku, w swoim tempie, bez nakazów i zakazów. A to wszystko dlatego, że każda przemiana wymaga po prostu czasu. Istotą jest zatem przekazanie wszystkim millenialsom i zoomersom określonych narzędzi, by każdy mógł wybrać to, co uważa za najlepsze dla samego siebie.

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane