Zmiany w kadrze łyżwiarzy szybkich

łyżwiarstwo

Za polskimi łyżwiarzami znakomity sezon. Mimo to zdecydowano o zakończeniu współpracy z obecnym trenerem kadry – Pawłem Abratkiewiczem.

„Po wielu dyskusjach i analizach zarząd PZŁS oraz trener Paweł Abratkiewicz zdecydowali się na zakończenie współpracy. Dziękujemy za pracę jaką wykonałeś, za medale Pucharu Świata i za medal w Mistrzostwach Świata w sprincie drużynowym. Życzymy powodzenia w nowych wyzwaniach!” – napisano w lakonicznym komunikacie na stronie związku.

Abratkiewicz trenerem głównym polskiej kadry narodowej został w kwietniu 2022 roku. Wcześniej bo od 2011 roku do 2022 był jednym z trenerów reprezentacji Rosji w łyżwiarstwie szybkim. Miał pod swoją opieką zawodniczki występujące w sprincie i w biegach na średnich dystansach – Olgę Fatkulinę, Jekatierinę Szichową, Jekatierinę Łobyszewą i Nadieżdę Asijewą. Szczególnie ta pierwsza ciepło wypowiadała się niegdyś o polskim szkoleniowcu. – Paweł jest skromny i się nie chwali, to ja go wyręczę. Proszę napisać, że jesteśmy bardzo zadowolone ze współpracy i ma on swój wkład w ostatnie sukcesy naszej ekipy. W marcu na torze w Soczi zdobyliśmy dwa złote i dwa brązowe medale mistrzostw świata na dystansach – mówiła kilka lat temu w rozmowie z portalem Interia.

Jako zawodnik sam był olimpijczykiem, wielokrotnym mistrzem Polski. Przez większość życia związany z klubem Pilica Tomaszów Mazowiecki.

Tylko w sezonie 2023/24 polscy zawodnicy pod wodzą Pawła Abratkiewicza zdobyli 15 medali, w tym indywidualny medal mistrzostwa świata w Calgary.

Póki co nie wiadomo, kto poprowadzi kadrę w kolejnym sezonie.

 

Zdjęcie: screen YouTube

Artykuły powiązane