Czy Radwańska zakończyła karierę jako spełniona osoba?

Stało się to, o czym od dłuższego czasu pisały media na całym świecie – Agnieszka Radwańska zakończyła sportową karierę. Najlepsza polska tenisistka już więcej na kort nie wyjdzie. A już na pewno nie w meczu o stawkę.

Informację za pomocą mediów społecznościowych Radwańska podała w środowe popołudnie. Pełen komunikat wygląda następująco:

Całość: TUTAJ.

Pytanie z tytułu nie ma na celu nikogo obrazić. Radwańska bowiem to jedna z niewielu tenisistek na świecie, która przez tak długi czas była w światowej czołówce, a która nie wygrała ani razu turnieju wielkoszlemowego. Na topie znajdowało się w międzyczasie wiele tenisistek, z pewnością nawet gorszych niż Polka, ale po najwyższe laury sięgały, a Radwańskiej zawsze czegoś brakowało.

Tenisistą, który dobijał się przez lata do szczytu, a któremu nie udawało się długo wygrać najważniejszego turnieju, był Petr Korda. Czech w 1998 zwyciężył w Australian Open, ale chwilę później wpadł na dopingu, przez co niesmak pozostał. Korda się wybronił i kibice przestali mu dogryzać, że ze sportem skończy, jako zawodnik niespełniony. Polscy kibice wierzyli, że podobnie może być również z Polką…

Radwańskiej wielkiej kariery zabrać nie można, bo to z całą pewnością to najbardziej utytułowana tenisistka w historii naszego kraju. 20 wygranych turniejów, druga pozycja w 2012 roku w światowych rankingach, trzy lata później zwycięstwo w kobiecym Turnieju Masters, co w branży odbierane jest jako tytuł mistrzyni świata. Radwańska tenisowych ekspertów z całego świata zachwycała techniką i gracją, jej zagrania raz za razem były ozdobą wielkich turniejów. „Isia” była również najbardziej lubianą tenisistką świata, zgarniając symboliczne nagrody w latach 2011-2015.

Coś się niewątpliwie kończy, choć Radwańska zdecydowanie bardziej ceniona była przez całą karierę za granicami naszego kraju. „Isia” więcej na korcie się nie pojawi, a to może oznaczać brak naszego przedstawiciela na światowych salonach. Mimo braku tych najważniejszych osiągnięć takiej zawodniczki jak Radwańska możemy już długo w Polsce nie mieć.