Bez podium za zakończenie Mistrzostw Europy w boksie

boks

Polscy bokserzy wrócą z Belgradu z Mistrzostw Europy bez medalu. W środę w ćwierćfinałach odpadli nasi dwaj reprezentanci - Jakub Słomiński (48 kg) oraz Michał Jarliński (75 kg).

Michał Jarliński (75 kg) rozpoczął pojedynek z Bułgarem Raminem Mofidem Kiwaną ze sporym animuszem. Pierwsza runda odbywała się pod dyktando Polaka, co docenili sędziowie, wskazując 5:0 dla niego na wszystkich kartach. Drugie starcie zapisał na swoim koncie bułgarski mańkut, doprowadzając do remisu 19:19. W ostatniej rundzie nasz pięściarz dał z siebie wszystko, jednak werdykt był dla niego niekorzystny (0:5).

Żal straconej szansy na medal, gdyż Michał był w ostatnich tygodniach w wysokiej formie. W Serbii w swojej pierwszej walce pokonał medalistę Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy Azera Kamrana Shakhsuvarly’ego. Niestety to jego rywal z ćwierćfinału, Kiwan, zapewnił sobie awans do strefy medalowej. Bułgar, były młodzieżowy wicemistrz Europy ma również przepustkę do Paryża, którą wywalczył w wadze 71 kg podczas niedawnych kwalifikacji we Włoszech.

W środę o medal w kategorii 48 kg rywalizował Jakub Słomiński z Rosjaninem Edmondem Khudoianem. Polak jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy z 2022 roku, a jego rywalem brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. Na 54 sek przed zakończeniem 2 rundy sędzia przerwał walkę, co mocno zaskoczyło obydwu bokserów. Rosjanin miał rozcięcia łuku i na czole, 2-krotnie był opatrywany. Werdykt sędziów – jego zwycięstwo 5:0.

ME kończą się dla reprezentantów Polski bez medalu. We wtorek o podium otarła się trójka Polek - Natalia Kuczewska (50 kg), Wiktoria Rogalińska (54 kg) oraz Barbara Marcinkowska (70 kg), ale wszystkie uległy swoim rywalkom w 1/4 finału. Świadkami kolejnych bokserskich emocji będziemy w przyszłym miesiącu. W Bangkoku odbędą się drugie i ostatnie światowe kwalifikacje olimpijskie. Na IO w Paryżu wystąpią na pewno - Julia Szeremeta (57 kg), Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). Czekamy na powiększenie naszej pięściarskiej kadry olimpijskiej!

 

Zdjęcie: Polski Związek Bokserski


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane