Pietruk wystrzelała awans na igrzyska

Aleksandra Pietruk

Aleksandra Pietruk wywalczyła kwalifikację olimpijską w strzelectwie sportowym. W zawodach odbywających się w Rio de Janeiro w finale w konkurencji karabin trzy postawy na 50 metrów zajęła 4. miejsce.

W zawodach kwalifikacyjnych bezkonkurencyjna okazała się Norweżka Jeanette Hegg Duestad, która ukończyła rywalizację z wynikiem 462,9 pkt przed Szwajcarkami Emely Jaeggi - 462,6 i Chiarą Leone - 448,6. 23-letnia zawodniczka KS Kaliber Białystok uplasowała się tuż za podium, ale wraz ze Szwajcarką Jaeggi zgarnęły dwie przepustki do stolicy Francji. Dla Aleksandry to spory sukces i szansa na potwierdzenie swojego sporego talentu, który objawił się medalami juniorskich mistrzostw świat i Europy.

Pozostałe biało-czerwone spisały się poniżej oczekiwań. Karolina Romańczyk (Śląsk Wrocław) w stawce 54 strzelających była 21., a Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) 29.

Pietruk powiększyła skład polskiej kadry na igrzyska do sześciu osób. Poza nią w karabinie trzy postawy o medal igrzysk powalczy Natalia Kochańska. Z kolei w karabinie pneumatycznym 10 m o "bilet" do Paryża postarała się Julia Piotrowska. Poza tym w pistolecie sportowym 25 m oglądać będziemy Klaudię Breś. U panów kwalifikacje posiadają Tomasz Bartnik w karabinie trzy postawy i Maciej Kowalewicz w karabinie pneumatycznym 10 m. Na tym jednak nie kończą się nasze olimpijskie aspiracje w strzelectwie.

- Polacy dzięki dotychczasowym kwalifikacjom będą mogli zaprezentować się także w drugiej konkurencji oraz w dwóch parach mieszanych. W najbliższych dniach nadarzy się szansa zdobycia przez nich paszportów w kolejnym finałowym turnieju, który rozegrany zostanie w stolicy Kataru Dosze, jak również w mistrzostwach Europy w Osijeku w Chorwacji oraz we włoskim Lonato - powiedziała dyrektorka sportowa w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego Jolanta Tołczyk.

W Katarze (21-28 kwietnia) w konkurencji trap wystąpią: Tomasz Pasierbski, Sandra Bernal (oboje Śląsk Wrocław) i Piotr Kowalczyk (Bock Rawicz), natomiast w skeecie: Kacper Baksalary (Bock Rawicz), Natalia Szamrej (Diana Poznań) i Wiktoria Włodarczyk (Śląsk Wrocław).

 

 

Zdjęcie: Polski Związek Strzelectwa Sportowego


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane