Zaprezentowano oficjalne stroje Polaków na igrzyska

Paryż 2024

Wiemy już, jak będą wyglądały stroje reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Zaprezentowano je w stolicy Francji podczas oficjalnej premiery z udziałem naszych sportowców.

Przypomnijmy, że pod koniec października zeszłego roku ogłoszono, że po wielu latach współpracy Polski Komitet Olimpijski nie przedłużył kontraktu z firmą OTCF z marką 4F i związał się z Adidasem. Niemiecki koncern będzie ubierał polskich sportowców do 2028 roku.

Podczas oficjalnej premiery zorganizowanej przez markę Adidas sportowcy zaprezentowali stroje dla 9 komitetów olimpijskich i 6 paralimpijskich, w tym dla Polski. Nasz kraj podczas tego wydarzenia reprezentowali m.in. Anita Włodarczyk, Paweł Tarnowski, Martyna Swatowska-Wenglarczyk czy Julia Piotrowska.

W kolekcji przygotowanej dla polskich sportowców dominują dwa kolory narodowej flagi. Nieodłącznym elementem jest, nawiązujący do godła Polski, orzeł. Na odzieży wyróżniać się będzie także unikalny nadruk - zakrzywione linie imitujące tańczące ruchy ognia, symbolizujące wewnętrzny ogień pasji. Jest to element łączący projekty wszystkich komitetów olimpijskich oraz paralimpijskich występujących w kolekcji marki adidas.

- Z niecierpliwością czekamy na Paryż 2024 oraz wyposażenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Paralimpijskiego w nasze najlepsze produkty. Razem chcemy celebrować złote chwile i przenieść euforię ze stolicy Francji do Polski. Dzięki naszej kolekcji, kibice również w domu mogą poczuć się częścią polskiego zespołu – komentuje Marina Moguš, general manager Central Europe Adidas.

Podczas paryskich igrzysk, wg szacunków PKOL, ok. 230 biało-czerwonych rywalizować będzie o medale. Większość z nich wciąż walczy o wywalczenie olimpijskich przepustek.

 

Zdjęcie: Facebook.com (fanpage Kingi Dróżdż)


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane