Polskie tenisistki stołowe z kwalifikacją do Paryża

Polskie tenisistki stołowe z kwalifikacją do Paryża

Nasza kobieca reprezentacja w tenisie stołowym uzyskała awans do igrzysk w Paryżu na podstawie rankingu światowego. Polki wystąpią w stolicy Francji indywidualnie oraz drużynowo.

Niedawno polski zespół walczył o przepustkę do Paryża podczas drużynowych mistrzostw świata rozgrywanych w Korei Południowej. Tam nie udało się awansować do ćwierćfinału, który zapewniał miejsce na IO. Występ w 1/8 finału pozwolił jednak zebrać cenne punkty do rankingu. W nim „Biało-Czerwone” są na 12. miejscu, co zapewniło im kwalifikację na zbliżające się igrzyska olimpijskie. Poza występem drużynowym do walki o medale przystąpią również dwie Polki w rywalizacji singlowej.

– Po raz 5 w historii żeńska drużyna Polski rywalizować będzie w Igrzyskach Olimpijskich. Dwie nasze zawodniczki zagrają w zawodach singlistek. To wielki sukces zawodniczek, sztabu trenerskiego i PZTS – skomentował awans Stefan Dryszel, były dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który jako trener prowadził męską kadrę w IO w Atlancie, Sydney, Atenach, Pekinie i Tokio. – Zapracowały na ten sukces bardzo dobrym występem w niedawnych Drużynowych Mistrzostwach Świata w Busan, gdzie wygrały 4 mecze i zakwalifikowały się do 1/8 finału. Kluczowe dla miejsca na liście światowej było zwycięstwo nad wyżej notowanym Singapurem, ale także niepowodzenia takich drużyn, jak: Słowacja, Luksemburg czy Portoryko – dodał Dryszel.

Panie dotychczasowo rywalizowały na igrzyskach trzykrotnie – w 2008, 2012 i 2016 roku. Za każdym razem nasz zespół odpadał we wczesnym etapie turnieju. Zwycięstwo odniósł tylko raz podczas debiutu, w fazie grupowej pokonując Niemki.

W Paryżu pojawią się tylko kobiety. Męski zespół, który w DMŚ również odpadł w 1/8 finału, plasuje się na 21. pozycji, co nie dało mu przepustki do grona 16 uczestników.

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego

Artykuły powiązane