Czas na ŻTC BIKE RACE w Zduńskiej Woli

kolarstwo

28 kwietnia w Zduńskiej Woli odbędzie się drugi etap cyklu kolarstwa szosowego ŻTC BIKE RACE. To pierwszy wyścig tej serii w mieście nad Pichną.

Baza imprezy zlokalizowana zostanie w Zduńskiej Woli przy ul. Dolnej 41, tam też znajdzie się biuro zawodów, a po ich rozegraniu odbędą się dekoracje najlepszy zawodników. Tradycyjnie rywalizacja odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe w dwóch prestiżowych cyklach SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Zawodnicy ścigać się będą na rundzie o długości 29,2. START-META na ul. Dolnej przed Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym – start ul. Dolną i od razu skręt w lewo w ulicę Paprocką. Po dojechaniu do ulicy Zduńskiej wjazd na rundę – nadal prosto ulicą Paprocką. Po przejechaniu wiaduktem nad S8 i za miejscowością Marżynek skręt w lewo w Pod Borem, następnie droga skręci w prawo i po kilkuset metrach ponowny skręt w prawo, a następnie w lewo w kierunku Ptaszkowic, gdzie skręt w lewo i w najbliższą w prawo. Jedziemy przez Branicę do Rembieszowa, gdzie skręt w prawo. W Pstrokoniach w prawo na Zapolice, gdzie w lewo i przez Strońsko do Belenia. W Beleniu w prawo do Zmyślonej, gdzie skręt w lewo i pod S8. Jadąc dalej prosto ulicą Widawską skręcamy w prawo w Zduńską. Na końcu Zduńskiej ulica Paprocka. W tym miejscu koniec rundy. Skręt w lewo w Paprocką to jazda na metę przy Dolnej. Skręt w prawo w Paprocką to ponowny wjazd na rundę.

– Po wyścigu w Grójcu przenosimy się na ziemię łódzką. . Po raz pierwszy zorganizujemy zawody w Zduńskiej Woli, w której od wielu lat pielęgnowane są kolarskie tradycje. Etap ŻTC BIKE RACE to reaktywacja wyścigów GATTA PRESTIGE RACE organizowanych w Zduńskiej Woli kilka  lat wcześniej. Dzięki wsparciu ze strony miejscowych Klubów Kolarskich mogliśmy reaktywować tę bardzo udaną imprezę. Zapowiadająca się poprawa pogody oraz ciekawa i sprawdzona trasa, gwarantuje rywalizacje na znakomitym sportowym poziomie. Do zobaczenia w Zduńskiej Woli! – mówi dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE, Wojciech Pawelec.

Zawody odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.

 

Zdjęcie: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane