Todibo dzbanem, czyli karma wraca cwaniaczku!

Niejednokrotnie zastanawialiśmy się, co piłkarze mówią do siebie na boisku sprytnie zakrywając usta. Obecna sytuacja podczas meczów i brak kibiców na trybunach powoduje, że nawet rozmowy pomiędzy zawodnikami łatwiej będzie usłyszeć. Przez to, że na stadionie będzie ciszej, trzeba się pilnować się z tym, co i do kogo się mówi. W innym wypadku można mieć spore tarapaty.

Nie wiemy, czy z problemami, ale na pewno ze sporym hejtem za swoje zachowanie może spotkać się po wczorajszym meczu stoper Schalke, Jean-Clair Todibo. Francuz pewnie wczorajszą datę będzie pamiętał bardzo długo, bo nie tylko jego zespół przegrał bardzo ważne i prestiżowe spotkanie derbowe z Borussią 0:4, ale również doznał kontuzji, przez którą już w przerwie meczu zakończył swój udział w tym spotkaniu. Jakby tego było mało, zachował się jak kompletny burak obrażając… babcię Erlinga Haalanda.

„Pieprzyć twoją babcię” – takie słowa miały paść pod adresem Haalanda, a przynajmniej tak donosi Get French Football News, które zajęło się sprawą. Jeżeli to prawda, to od dzisiaj młodego-zdolnego-perspektywicznego Todibo musimy wziąć na radar i bardziej wnikliwie mu się przyglądać, gdyż zrobił z siebie niezłe pośmiewisko. Rozumiemy – można kogoś pocisnąć, można sprowokować, można podpuścić najlepszego piłkarza rywali, żeby temu puściły nerwy i aby zrobił coś głupiego. Norweg jednak dostał pocisk nie pod swoim adresem, a bardzo bliskiej mu babci, co jest niesmaczne i nieładne. Nie chcemy teraz wmawiać wam, że lubimy boiskowych świętoszków, ale takie chamstwo nam się nie podoba i na pewno nie popieramy tego, co odwalił wczoraj Todibo.

Z drugiej jednak strony – karma wraca. Kontuzja i tylko 45 rozegranych minut, 0:4 i gol Haalanda – pięknie się to wszystko ułożyło i oczywiście cieszymy się w takiej sytuacji, że mamy na świecie sprawiedliwość. Nie wiemy, jak poważny jest uraz francuskiego defensora, ale na pewno odpoczywając od piłki będzie miał sporo czasu, żeby przemyśleć – swoje zachowanie i fatalną grę oczywiście.