Glik wspiera piłkarzy Piasta. „Sięgnijcie po marzenia, powodzenia!” (WIDEO)

  • Redakcja

Piast Gliwice już jutro może po raz pierwszy w swojej historii zdobyć mistrzostwo Polski. Ciśnienie w Gliwicach jest spore, takiej okazji na wywalczenie tytułu niebiesko-czerwoni jeszcze nie mieli. 

Mamy wrażenie, że Piastowi kibicują wszyscy. Wszyscy rzecz jasna poza kibicami Legii Warszawa, którzy do końca będą trzymali kciuki za aktualnych mistrzów Polski. Wojskowi nie są zbyt lubianym klubem w kraju, więc przedwczoraj pozwoliliśmy sobie wrzucić w nieco żartobliwym tonie grafikę, w której pokazaliśmy, na czyje wsparcie mogą liczyć obie ekipy. Patrząc za zainteresowanie postem i to, jak szybko rozszedł się on po sieci możemy tylko zakładać, że wiele osób właśnie w ten sposób patrzy na ten temat.

🙃🙃🙃

Opublikowany przez infosport.pl Czwartek, 16 maja 2019

 

Niektórzy trzymają kciuki za Piasta po cichu, inny ujawniają się ze swoimi klubowymi uczuciami. Kamil Glik, były stoper Piasta Gliwice, nagrał filmik, w którym wspiera swoich byłych kolegów z zespołu w walce o mistrzowski tytuł. Stoper AS Monaco pogratulował tego, co już udało się w tym sezonie osiągnąć gliwiczanom i podkreślił, że będzie za Piasta trzymał kciuki w ostatnim meczu sezonu. Reprezentant Polski ma nadzieję, że po raz pierwszy w historii to właśnie ekipa ze Śląska sięgnie po złote medale w ekstraklasie.

„Cześć, witam całe Gliwice. Witam całą rodzinę Piasta. Chcę Wam złożyć już wielkie gratulacje, bo zagraliście świetny i wielki sezon. Kibice i całe miasto mogą być z Was dumne, ale pamiętajcie – przed Wami ostatni mecz. Spotkanie finałowe z Lechem Poznań i mam nadzieję, że sięgnięcie po Wasze marzenia, jakim jest mistrzostwo Polski. Jeszcze raz życzę Wam powodzenia. Trzymajcie się i wszystkiego dobrego!” – zakończył reprezentant Polski. Glik tym samem integruje się z całą gliwicką społecznością, która w napięciu przygotowuje się do finałowej konfrontacji z Lechem Poznań.

Zachowanie Glika jak najbardziej rozumiemy, kilkukrotnie widzieliśmy w sporcie podobne rzeczy, ale tego typu gesty zawsze działają na plus i poprawiają wizerunek piłkarza. Stoper Monaco ma dobrą prasę – chyba nie ma w naszym kraju osób, które miałyby do niego większe pretensje. Solidarność z był klubem, jego wspieranie i podtrzymywanie na duchu przed ważnym meczem to jednak coś, czego nikt od niego nie oczekiwał, a co mimo wszystko odbierane jest bardzo pozytywnie. Kibicom Piasta na pewno zrobiło się miło, gdy zobaczyli nagrany przez Glika filmik.

Glik zebrał oklaski, kibice Piasta podbudowani przemówieniem reprezentanta Polski przystąpią do meczu z Lechem. Zwycięstwo z Kolejorzem zapewni gliwiczanom mistrzowski tytuł.

Oferta forBET na ostatnią kolejkę ekstraklasy znajduje się TUTAJ.