Całkiem niedawno głośno zrobiło się o pewnej kobiecie, która odmieniła życie byłego mistrza świata. O kogo chodzi? O Chrisa Holdera. Jego nowa sympatia być może wpłynęła na bardzo dobre wyniki, jakie Australijczyk notuje właśnie w indywidualnych mistrzostwach swojego kraju. W tak stresującej dziedzinie, jaką jest sport, wsparcie bliskich ludzi wokół bywa bezcenne. Holder wie o tym doskonale – problemy osobiste przed sezonem 2018 były u niego zbyt duże, dotyczyły nie tylko ówczesnej partnerki, ale i prawa do wychowywania syna Maxa. I na pewno miały wpływ na jego formę na żużlowym owalu.  „Speedway nie jest moim cały życiem. To moja praca, którą bardzo lubię wykonywać. Nie jest jednak najważniejsza, gdy całe moje życie przewraca się do góry nogami. Ostatnie półtora roku było dla mnie bardzo złe, nie byłem w stanie podejmować wysiłku, z wielu rzeczy rezygnowałem. Po prostu nie byłem sobą” – przyznał w szczerym wywiadzie dla portalu speedwaygp.com.

Dziś jego sytuacja jest odmienna, o czym zresztą sam poinformował, wrzucając na Instagrama wymowne zdjęcie:

W 2016 roku aktualny mistrz globu Tai Woffinden poślubił Faye Cupitt, która w przeszłości była modelką. Jej urodę mogą podziwiać także kibice, bowiem żona Brytyjczyka jest częstym gościem na arenach, na których walczy jej mąż.

Podobnie zresztą, jak ukochana Rosjanina Artioma Łaguty – Avelina:

W ciągu ostatnich sześciu lat miałem wokół siebie bardzo dobrych ludzi. Myślę, że główną przyczyną tego, dlaczego odniosłem taki sukces, jest moja żona Emily. Znosi wiele, gdy wracam do domu po złym meczu. Myślę, że wiele żon i dziewczyn nie jest wynagradzanych za to, co robią za kulisami, bo ich tam nie ma i nie są wystawiane na widok publiczny. Biorą na siebie ciosy po gorszych występach i radości po dobrych” – powiedział po swoim znakomitym występie w niemieckim Teterow Jason Doyle (speedwaygp.com). Z Emily Cole wziął ślub w marcu 2017 roku:

Świeżo upieczonym mężem jest także kolega Doyle’a z Get Well Toruń, a więc Duńczyk Niels Kristian Iversen. Jego wybranka ma na imię Laura:

Rodak i rywal Iversena z toru, Nicki Pedersen po zerwaniu burzliwego związku  z trenerką personalną Helene Hüttmann…

… znalazł sobie nową partnerkę, seksowną Annę Nataschę Ohlin-Hoe:

Czy z nią u boku Nicki będzie tak samo waleczny i zdobywał mnóstwo punktów w PGE Ekstralidze, jak w sezonie 2018?

Najskuteczniejszy zawodnik „najlepszej ligi świata” i aktualny wicemistrz globu Bartosz Zmarzlik w 84. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski zajął wysokie, szóste miejsce. W fotorelacjach z tego wydarzenia Zmarzlik pozował do zdjęć ze swoją narzeczoną Sandrą:

Niestety, żużlowy los brutalnie przerwał wspaniale zapowiadającą się karierę Australijczyka Darcy’ego Warda, który od feralnego wypadku w sierpniu 2015 roku porusza się na wózku inwalidzkim. Ambitny Australijczyk ma jednak jasny cel: za pomocą specjalnych urządzeń chce przejść do swojej ukochanej Lizzy Turner kilka kroków i złożyć na stojąco przysięgę ślubną. Kiedy? Za niecały miesiąc.

* Na zdjęciu głównym tego artykułu: sześciokrotny mistrz świata Tony Rickardsson ze swoją drugą żoną Christiną.