Resovia chce odkupić winy, a Onico końcówkę poprzedniego sezonu

  • Redakcja

Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się dziś w 2. kolejce Plusligi z Onico Warszawa. Gospodarze sensacyjnie zgubili punkty w ostatnią sobotę i zrobią wszystko, by dziś wygrać. Czy im się to uda?

Resovia przegrała niespodziewanie w 1. kolejce z Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3. Zdobyła zatem punkt, ale planowała przywieźć z tego spotkania komplet „oczek”. Nie udało się, dlatego rzeszowianie będą dziś podwójnie zmotywowani, by ograć Onico. Raz, że zagrają pierwszy raz w tym sezonie przed własną publicznością. Dwa, że wygraną nad warszawianami chcą zmazać plamę po sobotniej porażce z Aluronem.

Stołeczny zespół rozpoczął nowe rozgrywki udanie, bo pokonał na własnym boisku Cuprum Lubin 3:0. Ekipa Onico prowadzona przez mistrza świata z 2014 roku Stephane’a Antigę liczy, że w tym sezonie uda jej się powalczyć o podium i nie popełnić błędów z końcówki poprzedniej kampanii. Wtedy to warszawski zespół przez długi czas plasował się w czubie tabeli – był nawet momentami na drugim miejscu – ale ostatecznie ledwo wszedł do play-off, z którego szybko odpadł i zajął na koniec dopiero ósmą lokatę. Dopiero, bo ambicje w Warszawie były dużo większe. Teraz też są, a siatkarze Onico wzbogaceni wnioskami z niedawnego niepowodzenia mogą być dla wszystkich niezwykle groźni.

Wojciech Drzyzga: wcale nie musimy być za rok mistrzami Europy

Gdy pod koniec maja rozmawialiśmy z prezesem Onico Piotrem Gackiem i pytaliśmy go o nieudaną końcówkę poprzedniego sezonu, to odpowiedział tak:

Jeśli przez większość sezonu, bodajże 17 kolejek z rzędu, byliśmy w pierwszej czwórce, to trudno nie być rozczarowanym. Dwa ostatnie mecze zadecydowały, że nie awansowaliśmy do play-off. Z drugiej strony nie zwalałbym wszystkiego na te ostatnie spotkania. Już wcześniej mieliśmy kilka słabszych pojedynków – np. w Bielsku, w Będzinie. Zabrakło jednego punktu, który gdzieś został stracony. Wydaje mi się, że dla drużyny, która przez długą część rozgrywek plasowała się bardzo wysoko w tabeli, ostateczny wynik musiał być rozczarowujący. Nie tylko dla zawodników, ale i dla sztabu, właścicieli klubu. Wszyscy byliśmy zawiedzeni.

[Tylko u nas] Rozmowa z Piotrem Gackiem, nowym prezesem Onico Warszawa!

Warszawianie liczą, że w bieżących rozgrywkach powodów do zawodu będą mieli jak najmniej. Resovia zaś, że sięgnie dziś po pierwszą wygraną.

Kurs na ten mecz w forBET wygląda tak: 1.35 – Resovia, 3.20 – Onico. Początek spotkania o godzinie 20:30.