Czy „Nietoperze” zepchną Mourinho w przepaść?

Jose Mourinho jest bliski zwolnienia z Manchesteru United. Dziś jego zespół zmierzy się na Old Trafford z Valencią, która także ma w tym sezonie sporo problemów.

Starcie United z Los Che to hit wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów. Gospodarze udanie wystartowali w nowej edycji najbardziej elitarnych rozgrywek klubowych w Europie.  W pierwszym meczu pokonali oni Young Boys Berno w Szwajcarii 3:0. Valencia zaczęła zmagania grupowe dużo gorzej, bo od porażki na Mestalla z Juventusem 0:2. Hiszpanie są dlatego lekko pod ścianą, bo dziś nie mogą przegrać, jeśli nie chcą się znaleźć w bardzo złej sytuacji w grupie. Ich nadzieja na osiągnięcie w Manchesterze korzystnego rezultatu związana jest m.in. z tym, że „Czerwone Diałby” także w ostatnim czasie nie zachwycają.

United po siedmiu kolejkach mają 10 punktów i plasują się na 10 pozycji w tabeli. Klub pogrążony jest w chaosie za sprawą sporu między Mourinho a Pogbą. Konflikt ten trwa od wielu miesięcy i nic nie wskazuje na to, by miał się zakończyć. Nie wykluczone, że zimą francuski mistrz świata zdecyduje się odejść z Old Trafford.

Jeszcze chwila i cały sezon będzie stracony

„Nietoperze” także nie zachwycają w rozgrywkach La Liga. Osiem zdobytych punktów w siedmiu meczach i 14 lokata w tabeli – nie są to wyniki godne tak utytułowanego klubu, jak Valencia. Hiszpańska drużyna wydaje się być przed wieczornym spotkaniem mocno podziurawiona. Co prawda powoli odradza się ona w ligowej rzeczywistości, ale w europejskich pucharach tendencja zwyżkowa musi pójść dużo szybciej. Inaczej zespół z Mestalla szybko straci szanse na wyjście z trudnej grupy LM.

Nadzieją dla kibiców Los Che jest wynik rywalizacji Manchesteru z Sevillą w poprzednim sezonie. Przypomnijmy, że w marcu tego roku w 1/8 finału Champions League United odpadło po wyeliminowaniu przez ekipę z Andaluzji. Czy Valencia będzie w stanie postawić się „Czerwonym Diabłom” równie skutecznie, jak Sevilla? Przekonamy się o tym dziś wieczorem. Początek spotkania Manchester – Valencia o godzinie 21:00. Kurs na ten mecz: 1.75 – United, 3.80 – remis, 5.25 – zespół z Hiszpanii.

„Nietoperze” chcą znów latać wysoko