Ekstraklasa piłkarska – długa przerwa hiszpańskiego napastnika Piasta

„Serie badań i kontroli lekarskich wykazały, że Dani ma tzw. pachwinę sportowca. Potrzebny jest zabieg, który zostanie przeprowadzony w Barcelonie przez jednego z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Jeszcze w Hiszpanii rozpocznie rehabilitację, a następnie wróci do Gliwic, gdzie będziemy kontynuować leczenie” – wyjaśnił fizjoterapeuta mistrzów Polski Grzegorz Biliński, cytowany w klubowym komunikacie.

Ekstraklasa piłkarska – długa przerwa hiszpańskiego napastnika Piasta

29-letni Hiszpan został kupiony z Realu Murcia i podpisał ze śląskim klubem dwuletni kontrakt.

„Mam w sobie bardzo dużo zapału i nie mogę doczekać się pierwszych meczów oraz rywalizacji. Chciałbym wyjść na boisko tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie mogę się doczekać debiutu” – mówił po zawarciu umowy z Piastem.

Po zakończeniu mistrzowskiego sezonu gliwiczanie stracili dwóch napastników – Czech Michal Papadopulos przeniósł się do kieleckiej Korony, a Paweł Tomczyk wrócił do Lecha Poznań po półrocznym wypożyczeniu.

Aquino jest wychowankiem Realu Murcia, ostatnio grał na wypożyczeniu w cypryjskim AEK Larnaka.

Oprócz Hiszpana gliwiczanie pozyskali latem innego napastnika, 20-letniego Dominika Steczyka, który został na rok wypożyczony z niemieckiego FC Nuernberg.

Aquino zdążył wystąpić w czterech oficjalnych spotkaniach Piasta – jednym w lidze, dwóch w kwalifikacjach Ligi Mistrzów z BATE Borysów i meczu o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk. Za każdym razem wchodził na boisko jako rezerwowy.

Trener gliwiczan Waldemar Fornalik kilka razy podkreślił w rozmowach z dziennikarzami, że wraz z działaczami pracuje nad wzmocnieniem siły ofensywnej drużyny w tym okienku transferowym.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ cegl/