Borussia dziękuje za doping kibicom, których… nie było na trybunach! (WIDEO)

Próbujemy wszyscy odnaleźć się w nowej rzeczywistości i każdego dnia uczymy się czegoś, co wcześniej było dla nas obce. Teraz na przykład zaczynamy oswajać się z meczami bez udziału publiczności, co z pewnością za moment nam spowszechnieje. Jak się jednak okazuje – niektórzy nic sobie z tego nie robią i w dalszym ciągu zachowują się tak, jak gdyby nic się nie wydarzyło.

Borussia Dortmund od zawsze kojarzona była z pięknym stadionem oraz wiernymi fanami, którzy w każdym meczu zapełniają trybuny do ostatniego krzesełka. Jeżeli mielibyśmy wymienić klub, który może pochwalić się największym wsparciem swoich kibiców, to pewnie w pierwszej trójce wymienilibyśmy właśnie drużynę Łukasza Piszczka, gdyż pod tym kątem są oni wzorem do naśladowania. Borussia przez koronawirusa również musi jednak rozgrywać spotkania bez udziału publiczności, aczkolwiek zwycięski mecz świętują już dokładnie w ten sam sposób, co dotychczas. Po sobotnim zwycięstwie derbowym 4:0 z Schalkę gracze w żółto-niebieskich strojach podbiegli do trybuny, na której zazwyczaj siedzą najbardziej fanatyczni kibice BVB i symoblicznie podziękowali im za pomoc w zdobyciu 3 punktów.

Oczywiście takie zachowanie bardzo spodobało się wszystkim sympatykom Borussii, którzy bardzo chętni udostępniali ten filmik w mediach społecznościowych. Piszczek mówił o tym wielokrotnie – BVB to więcej niż klub, to rodzina, w której dystans pomiędzy kibicami a piłkarzami jest bardzo mały. Zawodnicy chętnie świętują wspólnie ze swoimi fanami kolejne sukcesy i wygrane mecze, ale nie boją się też wejść z nimi w interrakcję, gdy coś idzie niezgodnie z planem i w drużynie panuje chaos. Dziś wszyscy konfrontują się z sytuacją, której w ostatnich kilkudziesięciu latach nie było, ale ekipa z Signal Iduna Park stara zachowywać się tak, jak gdyby nic się nie stało.

Borussia takimi z pozoru małymi gestami cały czas gromadzi kolejnych fanów i wylewa miód na serce tych zagorzałych, który dziś bardzo cierpią, że nie mogą być wraz z drużyną podczas spotkań. Uspokajamy – za moment świat wróci do normalności i fani będą mogli się odwdzięczyć. Dopingiem zagrzewać swoich pupili do jeszcze lepszej gry.

Kursy na wszystkie spotkania Bundesligi znajdziesz na stronie forBET