Parke wypada z karty walk gali FEN 23. „Mistrz ma u nas szczególne względy, nie pozwolę na takie zachowanie.”

Norman Parke nie wystąpi podczas gali FEN 23 w Lubinie. Na temat wypadnięcia z karty walk Irlandczyka wypowiedział się na łamach naszego portalu prezes federacji Fight Exclusive Night, Paweł Jóźwiak.

Norman wypadł z karty walk gali FEN 23 w Lubinie. Dlaczego tak się stało?

Paweł Jóźwiak: Norman zadzwonił do mnie w piątek rano i powiedział, że dostał zawiadomienie z sądu. KSW odezwało się do niego w sprawie walki dla naszej federacji, do której miało dojść 12 stycznia w Lubinie. Norman ma z nimi wciąż ważny kontrakt do końca czerwca z tego co pamiętam, ale wcześniej nie stanowiło to żadnego problemu – Irlandczyk chciał u nas walczyć i nie interesowały go inne zobowiązania. Mi, jako promotorowi, nie przeszkadzało to, bo po pierwsze to są Normana sprawy i to on wraz ze swoim menadżerem się tym zajmuje, po drugie nasz zawodnik, Daniel Torres, ma wciąż z nami ważną umowę, a mimo wszystko walczy dla KSW.

Trochę było zamieszania z Normanem.

PJ: Było, bo to człowiek, który jest nieobliczalny. Jego osoba budzi tak duże zainteresowanie w naszym kraju, bo jest kontrowersyjny – jego zachowania oraz wypowiadane słowa bardzo często wyłamują się poza szeroko rozumiane schematy. Sportowo jednak jest na bardzo wysokim poziomie i już przed galą w Poznaniu obiecałem sobie, że doprowadzę do jego walki ze zwycięzcą pojedynku Mateusz Rębecki – Łukasz Kopera. „Chińczyk” pewnie wygrał i był już z nami dogadany – panowie mieli się zmierzyć 12 stycznia. Chcięliśmy to ogłosić po weekendzie. Nagle jednak wyszedł temat wiążącej umowy, która zaczęła być dla Normana istotna. Nie wiem, może za kilka dni Norman zadzwoni i powie, że jednak się tym nie przejmuje i może walczyć. Ja się już na to jednak nie zgodzę – podczas gali FEN 23 na pewno nie będzie go w naszej klatce. Czy kiedykolwiek później? Nie wykluczam, ale na pewno nie teraz. Nie mogę cały czas zajmować się występem jednego zawodnika, który co chwilę zmienia decyzję. Nie mogę pozwolić sobie na to, by Rębecki cały czas miał wątpliwości, z kim wystąpi 12 stycznia. To jest nasz mistrz, a mistrz ma u nas szczególne względy.

Nie od początku jasne było, czy będzie to Rębecki.

PJ: Tak, bo zaczęła zmieniać się koncepcja formuły, w jakiej Norman miałby u nas wystąpić. Podpisaliśmy kontakt na walkę w formule MMA. Potem była rozmowa o pojedynku w K-1 lub walce w K-1, ale w rękawicach do MMA. Od początku mówiłem, że chcę Normana zobaczyć w pojedynku na zasadach mieszanych sztuk walki. Stąd potencjalni rywale zmieniali się, bo przecież Rębecki nie jest zawodnikiem K-1.

Tydzień temu Normana nie było na konferencji prasowej.

PJ: Nie przyleciał do Wrocławia, bo zachorował. Wkurzyłem się, bo konfernecja miała być właśnie po to, aby ogłosić rywala dla Normana. Zachorował. Jestem człowiekiem i rozumiem, że w okresie jesiennym ludzie chorują. Rozmawialiśmy wielokrotnie, mam z Normanem bardzo długą historię konwersacji i gdy wydawało mi się, że po podpisaniu kontaktu już wszystko jest „klepnięte”, mamy dogadanego rywala i plan na nagrywanie materiałów promocyjnych, przypomniała mu się sprawa obowiazującego kontraktu. Podjąłem decyzję, że przynajmniej teraz się z tego wycofuję. Za kilka dni ogłosimy bohaterów walki wieczoru i zamkniemy całą kartę FEN 23. Będzie to walka o pas mistrzowski naszej federacji.

Karta walk FEN 23: 

TBA VS TBA
-120 kg: Marcin Zontek VS Marcin Sianos
-77 kg, K-1: Łukasz Pławecki VS Dominik Zadora*
-77 kg: Tymoteusz Łopaczyk VS Szymon Dusza
-77 kg, K-1: Wojciech Wierzbicki VS TBA
-67 kg, K-1: Eliasz Jankowski VS Rafał Niestrzęba
-70 kg: Łukasz Charzewski VS TBA
-70 kg, K-1: Kacper Muszyński VS Łukasz Kaczmarczyk
-61 kg, K-1: Bartosz Hassa VS Mariusz Lach

* stawką tych pojedynków będą pasy mistrzowskie federacji Fight Exclusive Night