Panowie, zagrajcie tak jak w ostatnią niedzielę

Polscy siatkarze przystępują dziś do III fazy mistrzostw świata. Polacy zagrają z Serbią o 20:30. Duże znaczenie dla tego meczu może mieć wynik wczorajszej konfrontacji Serbów z Włochami.

We wczorajszym spotkaniu ekipa z Bałkan w zaskakująco gładki sposób ograła gospodarzy turnieju 3:0. Dzięki temu Serbii wystarczy dziś, że wygra z nami jednego seta, a zapewni już sobie awans do półfinałów. Tym samym Serbowie, podobnie jak w ostatnią niedzielę w II fazie mundialu, znów nie muszą z nami wygrać. Czy zatem ponownie zagrają przeciwko biało-czerwonym nie na 100% swoich możliwości? Jeśli Polacy pokonają ich 3:1, to tamci będą mieli awans, a nam wystarczy urwać jednego seta jutro z Włochami, by również zakwalifikować się do półfinałów.

Wszyscy po wczorajszym meczu zaczęli w naszym kraju liczyć i analizować, jakie wyniki dadzą awans danej z drużyn. Najważniejsze jest jednak to, by w tym szaleństwie nie zapomnieć, że polscy siatkarze muszą dziś zagrać co najmniej tak dobrze, jak w niedzielę. A może nie muszą, bo Serbia wystrzelała się wczoraj i nie będzie potrafiła przeciwko nam zaprezentować aż tak genialnej siatkówki? Nie wiadomo. Pewne jest tylko to, że cała dyscyplina traci na tym dziwnym systemie rozgrywania mistrzostw świata. Za wiele jest w nim domysłów, podejrzeń o ustawianie meczów, a za mało czystego sportu. To już powoli zaczyna nas męczyć. Siatkówka jest na tyle piękną konkurencją, że powinna być wolna od tych wszelkich spekulacji pozaboiskowych.

Siatkówka marnuje swoją szansę

Według prawie wszelkich analiz trzeba dziś pokonać Serbów. Do tego potrzebujemy znów skutecznych ataków Bartosza Kurka, mocnej zagrywki całej drużyny i skutecznego bloku. Serwisem i blokiem możemy ponownie zatrzymać przeciwnika, ale musimy być w tych elementach niebywale skuteczni. Wiara w narodzie jest dość duża, bo w naszej sondzie na Facebooku ponad 80% głosujących wskazało, że wierzy w awans Polaków do półfinałów. Szansa jest, bo w końcu Serbów raz już ograliśmy na turnieju, a po wczoraj też wiemy, że Włosi nie są chyba aż tak mocni, jak nam się wydawało.

My jednak musimy przede wszystkim zagrać dziś dobry mecz z Serbią i wygrać go. Dopiero potem będziemy mogli analizować, co nam ta ewentualna wygrana dała i czego brakuje nam do awansu. Panowie – zagrajcie dziś z nimi tak, jak w ostatnią niedzielę. Bo nawet jeśli niektórzy uważają, że wtedy Serbowie nam się podłożyli, to nie można odebrać Polakom, że zagrali tego dnia znakomite spotkanie.

Kurs na dzisiejszy mecz w forBET jest taki: 2.70 – Polska, 1.45 – Serbia.

Cudowna metamorfoza siatkarzy! Wygrywamy z Serbią 3:0!