Crvena pokaże Legii, jak eliminować Trnavę?

Spartak Trnava chce dziś awansować do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Niedawno ograł Legię Warszawa, a dziś może wyeliminować Crvenę Zvezdą Belgrad. Chyba, że Serbowie wyciągną wnioski z wpadki legionistów i przywiozą ze Słowacji korzystny wynik.

W pierwszym meczu w stolicy Serbii padł remis 1:1. W rewanżu Crvena musi więc wygrać lub zremisować co najmniej 2:2, by w regulaminowym czasie gry uzyskać awans do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Serbowie mogą jednak mieć nadzieje, że w przeciwieństwie do piłkarzy Legii – przejdą Trnavę. A wynika ona z dwóch powodów: raz, że nie przegrali u siebie ze Spartakiem (a Mistrz Polski tak i to 0:2), a dwa, że w zeszłotygodniowym spotkaniu byli drużyną zdecydowanie lepszą.

Crvena oddała wtedy aż 12 strzałów, z tego 7 celnych. Goście ze Słowacji jedynie raz uderzyli celnie na bramkę gospodarzy i akurat padł z tego gol. Zatem mistrz Serbii zaprezentował się na własnym stadionie przeciwko Trnavie zupełnie inaczej, niż ekipa z Warszawy. Nie dość, że uzyskał nieco lepszy wynik, to przede wszystkim pokazał dużo więcej dobrej piłki. Crvena może więc śmiało wierzyć, że dziś wywiezie ze Słowacji korzystny wynik, który da jej kwalifikację do kolejne rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Dla serbskiej drużyny odpadnięcie na tym etapie rywalizacji o Champions League byłoby chyba jeszcze większą katastrofą niż niedawna porażka Legii z zespołem Spartaka. Crvena marzy o tym, by regularnie grać w fazie grupowej LM, rozwija się organizacyjnie i finansowo z roku na rok i chce w przyszłości dołączyć do europejskiej czołówki. O tym wszystkim opowiadał nam niedawno Stefan Pantović, dyrektor klubu z Belgradu:

Dyrektor Crveny Zvezdy Belgrad w jedynym wywiadzie dla polskich mediów!

Kurs na ten mecz w forBET wygląda następująco: 4.45 – Spartak, 3.30 – remis, 1.90 – Crvena. Kurs na awans: 2.50 – Spartak, 1.50 – Crvena.

Początek spotkania o godzinie 20:30.