Znamy skład jeździeckiej reprezentacji Polski na igrzyska w Paryżu

jeździectwo

Rok temu nasi reprezentanci w trzech konkurencjach jeździeckich: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody i WKKW, zdobyli drużynowe kwalifikacje na igrzyska w Paryżu. Od tego momentu rozpoczęła się wewnętrzna walka o miejsca w olimpijskich teamach. Spośród szerokiego grona jeźdźców branych pod uwagę (aż 22 zawodników i 24 konie zrealizowały minimalny wynik kwalifikacyjny) selekcjonerzy wybrali ostateczny skład.

W konkurencji ujeżdżania selekcjonerzy wskazali następujących zawodników i konie do pierwszego składu: Katarzyna Milczarek i koń Guapo, Żaneta Skowrońska-Kozubik i Love Me oraz Sandra Sysojeva i Maxima Bella.

W skokach przez przeszkody pierwszy skład stanowią: Adam Grzegorzewski i ISSEM, Michał Tyszko i Colinero oraz Maksymilian Wechta i Chepettano, natomiast zawodnikiem rezerwowym jest Dawid Kubiak i Flash Blue B. Z kolei do szerokiego składu rezerwowego zakealifikowali się: Andrzej Opłatek i Zero K, Cassandra Orschel i Dacara E oraz Marek Lewicki i La Pezi.

W konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego (WKKW) nominacje do pierwszego składu uzyskali: Małgorzata Korycka i Canvalencia, Robert Powała i Tosca del Castegno oraz Paweł Warszawski ł i Lucinda Ex Ani 4, natomiast zawodnikiem rezerwowym będzie Wiktoria Knap i Quintus. Szeroki skład rezerwowy stanowi tylko jeden jeździec - Joanna Pawlak i Fantastic Frieda.

Polscy jeźdźcy na Igrzyskach Olimpijskich rozpoczną swoją rywalizację już pierwszego dnia. Jako pierwszy w Wersalu wystąpi team WKKW, następnie zobaczymy ujeżdżenie, a na samym końcu będziemy mieli okazję kibicować reprezentacji skoków przez przeszkody. Całość zawodów odbędzie się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni na terenach ogrodów w Wersalu.

 

Zdjęcie: Polski Związek Jeździecki


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane