Dobek i Ennaoui nie wystąpią w Paryżu. Przegrali z kontuzjami

lekkoatletyka

Oboje mieli stanowić o sile naszej lekkoatletycznej kadry olimpijskiej, a zabraknie ich na imprezie czterolecia w Paryżu. Patryk Dobek i Sofia Ennaoui nie powalczą o olimpijskie laury w stolicy Francji. Realizację marzeń uniemożliwiły im kontuzje.

Lekkoatleta klubu MKL Szczecin z powodów zdrowotnych nie jest w stanie rywalizować i uzyskać minimum kwalifikującego go do Paryża. Brązowy medalista igrzysk z Tokio na dystansie 800 m o swojej absencji w stolicy Francji poinformował fanów za pośrednictwem Instagrama.

Dobek kwietniu tego roku doznał kolejnej już kontuzji, tym razem naderwał mięsień łydki. W maju wystartował jednak w Memoriale Kusocińskiego, kończąc bieg na 800 metrów na 12. miejscu. Z powodu urazu nie pojawi się jednak na mistrzostwach Polski, a wiec straci ostatnią szansę na wypełnienie minimum. Tym samym nie będzie bronić we Francji krążka sprzed trzech lat.

Przypomnijmy, że Patryk przez lata specjalizował się w biegu na 400 metrów przez płotki, a w 2019 roku sięgnął po brąz Uniwersjady w tej konkurencji. Gdy dwa lata później wywalczył brąz igrzysk olimpijskich w Tokio, ale na dystansie 800 metrów, sprawił olbrzymią niespodziankę. Niestety, później nie był już w stanie nawiązać do formy, jaką prezentował w Japonii. Głównie za sprawą nawiedzających go kontuzji.

Drugą nieobecną w naszej lekkoatletycznej kadrze będzie biegaczka średniodystansowa Sofia Ennaoui. Zakończone niedawno mistrzostwa Europy w Rzymie nie były przyjemnym czasem dla 28-latki. Podczas eliminacyjnego biegu na 1500 m nabawiła się bowiem kontuzji ścięgna Achillesa. Po dobiegnięciu do mety dalej towarzyszył jej ból. Uraz okazał się poważny i wymagał przejścia operacji, która wykluczyła ją z walki o Paryż. 

- Za mną operacja, która była dla mnie trudną, ale konieczną decyzją. Przez ostatnie lata z mniejszymi bądź większymi przerwami trenowałam z bólem. Bywały momenty cudowne takie jak medale mistrzostw Europy czy 5. miejsce na mistrzostwach świata, ale reszta była okraszona: niepewnością, frustracją, smutkiem i łzami, z którymi na co dzień mierzyłam się sama - napisała Sofia w mediach społecznościowych.

Olimpijskie zawody lekkoatletyczne potrwają w dniach 1-11 sierpnia br.

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane