Beata Pacut-Kłoczko z kwalifikacją olimpijską! Polka pojedzie do Paryża

judo

Beata Pacut-Kłoczko z  GKS Czarni Bytom pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Polka powalczy we Francji, dzięki wysokiej pozycji rankingowej.

Beata Pacut-Kłoczko od długiego czasu miała duże szanse na zakwalifikowanie się na nadchodzące igrzyska olimpijskie, jednak na oficjalne zamknięcie rankingów trzeba było poczekać. Listy osób zakwalifikowanych na igrzyska zostały opublikowane we wtorek (25 czerwca) na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Judo.

W ostateczny skład polskiej reprezentacji w Paryżu weszli Beata Pacut-Kłoczko, Angelika Szymańska oraz Piotr Kuczera, którzy pomyślnie ukończyli dwuletni proces kwalifikacyjny. W trakcie pierwszego roku kwalifikacji zdobywane punkty były liczone jako połowa wartości, natomiast w drugim roku zawodnicy mogli zdobywać pełne punkty.

Na olimpijskim tatami wystąpi w kategorii wagowej do 78 kg. Pochodząca z Bytomia zawodniczka w międzynarodowym rankingu zajmuje 17. miejsce. W swoim dorobku ma m.in. złoty medal Mistrzostw Europy 2021 i brązowy Mistrzostw Świata 2022, a także występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

– Czuje się dobrze, po ostatnich dobrych startach (3. miejsce na turnieju Grand Slam i 7. na mistrzostwach świata) wiedziałam, że mogę być spokojna o kwalifikacje, jednak we wtorek rankingi zostały oficjalnie ogłoszone. Doceniam to, że po raz kolejny zdobyłam kwalifikację i będę mogła walczyć na olimpijskich matach, natomiast nie ukrywam, że liczę na więcej niż sam start. Przede wszystkim będę chciała pokazać swoje najlepsze wydanie i dojść jak najdalej. 30 czerwca lecę na obóz międzynarodowy do Hiszpanii - Benidorm, a później czekają mnie już ostatnie szlify na zgrupowaniu krajowym w Cetniewie. Cały czas trenuje pod okiem Pawła Zagrodnika i cieszę się, że moi bliscy i inni zawodnicy z GKS Czarni Bytom pomagają mi w przygotowaniach i dopingują – skomentowała Beata Pacut-Kłoczko.

 

Zdjęcie: materiały prasowe


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane