Weronika Zielińska-Stubińska naszym jedynakiem na igrzyskach w Paryżu

Weronika Zielińska-Stubińska podnoszenie ciężarów

Honor polskich ciężarów uratowany! Na olimpijskim pomoście w Paryżu zobaczymy reprezentantkę naszego kraju. Barw biało-czerwonych bronić będzie Weronika Zielińska-Stubińska.

Do wczoraj wydawało się, że po raz pierwszy od 76 lat zabraknie naszych sztangistów podczas największej imprezy czterolecia. Ostatecznie nasza kadra będzie liczyć jednego zawodnika, a właściwie zawodniczkę. Weronika Zielińska-Stubińska miała szansę uzyskać przepustkę olimpijską z racji swojej pozycji w światowym rankingu i właśnie ten scenariusz się spełnił.

Według aktualnego ranking International Weightlifting Federation w kat. 81 kg kobiet Weronika Zielińska-Stubińska plasuje się na 12. miejscu . Ta lokata daje jej prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Informację na temat wywalczonej kwalifikacji przez Zielińską-Stubińską przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych szef PKOL Radosław Pisiewicz.

Co ciekawe, honor naszej reprezentacji w podnoszeniu ciężarów uratowała zawodniczka, która... jeszcze niedawno pozostawała w konflikcie z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów. Rok temu PZPC nie chciał wysłać sztangistki na mistrzostwa świata z uwagi na to, że robiła doktorat. Ta z kolei zarzucała krajowym włodarzom pazerność oraz złe zarządzanie organizacją.

 

Zdjęcie: fanpage Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej w serwisie Facebook.com 


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane