Tenisistka stołowa Zuzanna Wielgos w kadrze Polski na Paryż

tenis stołowy

Trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym Marcin Kusiński powołał Zuzanną Wielgos do kadry na igrzyska w Paryżu. Rezerwową w stolicy Francji będzie Anna Węgrzyn.

Trzon kadry stanowią posiadające już od dłuższego czasu nominacje olimpijskie Natalia Bajor i Katarzyna Węgrzyn. Teraz do kadry, decyzją trenera, dołączyła Zuzanna Wielgos.

Biało-Czerwoni wystąpią w igrzyskach we Francji w trzech konkurencjach. Poza singlem i drużynówką kobiet, Miłosz Redzimski wystartuje w grze pojedynczej mężczyzn.

W zmaganiach drużynowych zobaczymy po 16 reprezentacji narodowych. Polki będą rozstawione na pozycjach 9-16, więc trafią w 1/8 finału na zespół ze światowej czołówki.

W zmaganiach zespołowych zobaczymy w Paryżu takie drużyny jak: Chiny, Niemcy, Korea Płd., Francja (gospodarz), Tajwan, Hongkong, Rumunia, Japonia, Tajlandia, Polska, Indie, Szwecja, Australia, Egipt, USA, Brazylia.

17-letni Miłosz Redzimski i 18-letnia Zuzanna Wielgos będą najmłodszymi Polakami w historii występów biało-czerwonych tenisistów stołowych w Igrzyskach Olimpijskich.

W kobiecej reprezentacji w IO grały wcześniej, poza Natalią Bajor, tylko Li Qian, Natalia Partyka, Xu Jie, Katarzyna Grzybowska-Franc.

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane