Polscy siatkarze plażowi poznali rywali na igrzyskach

siatkówka plażowa

Wczoraj w Paryżu rozlosowano składy grup olimpijskiej rywalizacji w siatkówce plażowej. Michał Bryl i Bartosz Łosiak trafili na wymagających rywali w pierwszej fazie zawodów.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak trafili do grupy C, w której zagrają z Niemcami Nilsem Ethlersem/Clemensem Wicklerem, Australijczykami Thomasem Hodgesem/Zacherym Schubertem oraz Francuzami Julienem Lyneelem i Bassereau.

Formuła turnieju olimpijskiego w siatkówce plażowej będzie taka sama jak w Tokio. 24 pary zostały podzielone na sześć grup, w której każdy zagra z każdym - dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz dwie najlepsze spośród tych sklasyfikowanych na trzecim miejscu awansują bezpośrednio do 1/8 finału.

Z kolei pozostałe cztery drużyny z trzecich miejsc zagrają w barażach o dołączenie do nich. Dalej turniej toczyć będzie się formułą pucharową z ćwierćfinałami, półfinałami i meczami medalowymi.

Przypomnijmy, że o awansie aż 17 zespołów decydował światowy ranking. Pary mogły zbierać punkty od 1 stycznia 2023 do 9 czerwca 2024 roku. Oprócz tego zagwarantowane miejsce przypadło zwycięzcom mistrzostw świata, a także jednemu duetowi reprezentującemu gospodarzy.

 

Zdjęcie: PZPS


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane