Przedostatni dzień rywalizacji olimpijskiej za nami (10 sierpnia)

Sobotnie występy Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu były przedostatnim dniem rywalizacji. Głównymi akcentami były mecz siatkarskiej reprezentacji oraz bokserski finał Julii Szeremety.

W finałowym starciu siatkarzy Polska zmierzyła się z Francją. Mimo determinacji i walki do samego końca, polska drużyna przegrała 0:3 (19:25, 20:25, 23:25), zdobywając srebrny medal. To był jednak imponujący wynik, biorąc pod uwagę wysoką konkurencję na turnieju.

W boksie Julia Szeremeta walczyła o złoto w kategorii do 57 kilogramów, jednak musiała uznać wyższość Tajwanki Lin Yu-Ting. Walka zakończyła się jednogłośnym werdyktem sędziów na korzyść przeciwniczki (30-27), co przyniosło Szeremecie srebrny medal.

Zmagania polskich pięcioboistów również dostarczyły emocji. Łukasz Gutkowski zakończył finał pięcioboju na 15. miejscu, gromadząc 1492 punkty. W półfinałach kobiet Anna Maliszewska i Natalia Dominiak zajęły odpowiednio 11. i 13. miejsce, co niestety nie wystarczyło na awansu do finału.

Na torze kolarskim Mateusz Rudyk zaprezentował się solidnie, awansując z drugiego miejsca w swoim wyścigu do ćwierćfinału keirinu mężczyzn, który odbędzie się w niedzielę. Z kolei w lekkoatletyce Klaudia Kazimierska w finale biegu na 1500 metrów ustanowiła swój nowy rekord życiowy, uzyskując czas 4:00,12 i zajmując 10. miejsce. W rzucie oszczepem kobiet Maria Andrejczyk uplasowała się na ósmej pozycji z wynikiem 62,44 m.

Polscy kajakarze również mieli pracowity dzień. Dominika Putto zakończyła półfinał K1 na 500 metrów na 5. miejscu z czasem 1:51.43, co nie pozwoliło jej awansować do finału. W finale C zajęła jednak 2. miejsce, co dało jej ostatecznie 18. pozycję. Dorota Borowska, startująca w C1 na 200 metrów, zajęła 6. miejsce w swoim półfinale, a następnie 2. miejsce w finale B, co dało jej 10. miejsce w klasyfikacji końcowej.

W zmaganiach zapaśniczych Robert Baran, rywalizujący w kategorii do 125 kilogramów, pokonał Ukraińca Oleksandra Chocianiwskiego 3:0 w repasażu, jednak w walce o brąz uległ Gruzinowi Giorgi Meszwildiszwili 3:9. Zbigniew Baranowski, startujący w kategorii do 97 kilogramów, wygrał swój pierwszy pojedynek z Mołdawianinem Radu Lefterem 8:2, ale potem przegrał z Magomedkhanem Magomedovem z Azerbejdżanu 2:7, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

W podnoszeniu ciężarów Weronika Zielińska miała trudny dzień, nie zaliczając żadnej z trzech prób (106, 106, 107) i tym samym nie została sklasyfikowana w dwuboju w kategorii do 81 kg. W skokach do wody Robert Łukaszewicz zakończył półfinał skoków z 10-metrowej wieży na 14. miejscu z wynikiem 396,45 punktu, pełniąc rolę rezerwowego w finale.