Polska triathlonistka pojedzie do Paryża

triathlon

Roksana Słupek uzyskała kwalifikację olimpijską. Triathlonistka zapewniła sobie awans na igrzyska w Paryżu podczas sobotnich zawodów z cyklu World Triathlon Championship Series w Cagliari.

Ostatnie tygodnie to eksplozja formy polskiej zawodniczki. Najpierw po raz pierwszy stanęła na podium pucharu świata. Następnie zdominowała imprezę w chińskim Taizhou w ramach Pucharu Azji, a później uplasowała się na 4. miejscu podczas kolejnej edycji Pucharu Świata (Samarkanda w Uzbekistanie).

Kolejny dobry występ zaliczyła podczas sobotnich zawodów z cyklu World Triathlon Championship Series w Cagliari. Polka pokonała trasę w czasie 1:48:53, co dało jej nie tylko 16. pozycję, ale też przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

O kwalifikacji na imprezę czterolecia decyduje bowiem dwuletni ranking. Aby wywalczyć bilet do Paryża, Słupek musiała znaleźć się w gronie 55 najlepszych zawodniczek świata. Ranking zostaje zamknięty w najbliższy poniedziałek i już wiemy, że Polka dzięki ostatnim dobrym startom znajdzie się w tym gronie.