Polka wicemistrzynią olimpijską w kajakarstwie slalomowym

Klaudia Zwolińska kajakarstwo

Klaudia Zwolińska zajęła 2. miejsce w rywalizacji kajakarstwa slalomowego K1 kobiet, sięgając po srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

W sobotnich eliminacjach Polka pokazała się z bardzo dobrej strony, przegrywając jedynie z Australijką Jessicą Fox i dając nadzieję na udany niedzielny występ.

W półfinale Klaudia Zwolińska znakomicie rozpoczęła swój przejazd, bez problemów pokonując pierwsze bramki. W połowie trasy nadal płynęła czysto i szybko, co było kluczowe dla utrzymania wysokiej pozycji. Chociaż w końcowej części napotkała kilka trudności, zdołała dopłynąć do mety z minimalną stratą do liderki, co zapewniło jej pewny awans do finału. Półfinał zwyciężyła Niemka Ricarda Funk.

W finale Klaudia zaprezentowała się fantastycznie, kończąc przejazd z czasem 97,53 sekundy, co dało jej srebrny medal.

Złoto zdobyła bezsprzecznie najlepsza Australijka Jessica Fox, a brązowy medal przypadł Brytyjce Kimberley Woods.