Olimpijski poniedziałek (29 lipca) - podsumowanie startów Polaków

Paryż 2024

Za nami olimpijski poniedziałek. Czas na podsumowanie występów biało-czerwonych na paryskich arenach.

W tenisie Iga Świątek bez większych problemów awansowała do trzeciej rundy, pokonując Francuzkę Diane Parry 6:1, 6:1. Niestety, Magda Linette musiała uznać wyższość Włoszki Jasmine Paolini, przegrywając 4:6, 1:6. W grze deblowej Linette wraz z Alicją Rosolską uległy ukraińskiemu duetowi Marta Kostiuk/Dajana Jastremska 4:6, 1:6.

W jeździectwie, w zawodach WKKW, Małgorzata Korycka zajęła 39. miejsce, a Robert Powała uplasował się na 48. pozycji. Polska drużyna zakończyła rywalizację na szesnastym miejscu.

Na wodzie biało-czerwoni startowali w kajakarstwie slalomowym i wioślarstwie. Grzegorz Hedwig, z 12. rezultatem w eliminacjach, awansował do finału kajakarstwa slalomowego, gdzie zajął 10. miejsce. Wioślarki Martyna Radosz i Katarzyna Wełna pewnie wygrały swój repasaż w dwójce podwójnej wagi lekkiej, awansując do półfinału z czasem 7:16.26.

W żeglarstwie rywalizowały zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Maja Dziarnowska po pierwszych dwóch wyścigach w iQFoil kobiet zajmuje siódme miejsce, kończąc biegi na 7. i 10. pozycji. Paweł Tarnowski w pierwszym wyścigu iQFoil mężczyzn uplasował się na 12. miejscu. W klasie 49er FX kobiet Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak zajęły kolejno 11., 18. i 15. miejsce, co daje im osiemnastą pozycję po sześciu wyścigach. W klasie 49er mężczyzn Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki po poniedziałkowych wyścigach, gdzie zajęli 1., 18. i 15. miejsce, plasują się na dziewiątej pozycji w klasyfikacji generalnej po sześciu wyścigach.

Na planszach szermierczych Jan Jurkiewicz zdołał awansować do 1/16 finału, wygrywając z Salimem Heroui z Algierii 15:8, ale przegrał z Egipcjaninem Mohamedem Hamzą 14:15. Michał Siess odpadł w 1/16 finału po porażce z Czechem Alexandrem Choupenitchem 3:15. Adrian Wojtkowiak zakończył swój udział już w 1/32 finału, przegrywając z Cypryjczykiem Alexem Tofalidesem 10:15.

W judo Adam Stodolski przegrał swoją walkę przez ippon z Włochem Manuelem Lombardo już po minucie i 32 sekundach, co zakończyło jego udział w zawodach.

W pływaniu Adela Piskorska zajęła 17. miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym kobiet z czasem 1:00.47, nie kwalifikując się do półfinału, ale pozostając rezerwową na wypadek wycofania się którejś z konkurentek.

Krzysztof Łukasik w kolarstwie górskim zajął 27. miejsce, kończąc swój wyścig na dalekiej pozycji.

W tenisie stołowym Natalia Bajor awansowała do kolejnej rundy po zaciętym pojedynku z Suthasini Sawettabut, wygrywając 4:3 (11:8, 3:11, 8:11, 11:7, 10:12, 11:5). Katarzyna Węgrzyn przegrała z Lindą Bergstrom 1:4 (7:11, 11:9, 12:14, 9:11, 6:11) i zakończyła swoją przygodę z igrzyskami.