Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak zwyciężają w pierwszym olimpijskim spotkaniu

siatkówka plażowa Paryż 2024 Bryl Łosiak

Nasi siatkarze plażowi rozpoczęli we wtorkowy poranek olimpijskie zmagania. W premierowym spotkaniu pokonali w dwóch setach Australijczyków Hodgesa i Schuberta.

W pierwszej wymianie meczu nasi rywale zaliczyli autową zagrywkę. Później gra toczyła się punkt za punkt, a żadnej z ekip nie udało się zbudować większej przewagi. Przy pierwszej zmianie stron prowadzili Polacy 4:3, a przy drugiej mieliśmy remis 7:7. Po chwili, po skutecznym ataku Łosiaka, na tablicy widniał rezultat 9:7. Nasi nie poszli jednak za ciosem i roztrwonili prowadzenie (10:10). Na pierwszą przerwę techniczną biało-czerwoni schodzili przy jednopunktowym prowadzeniu (11:10). W kolejnej części gry złapali wreszcie właściwy rytm i zaczęli odskakiwać rywalom na bezpieczną przewagę (14:10). Kilka minut później nasi zawodnicy mieli do dyspozycji 5 piłek setowych. Wykorzystali drugą z nich i zakończyli pierwszą partię zwycięstwem 21:16.

Lepiej drugą odsłonę spotkania otworzył duet z krainy kangurów, który po bloku Hodgesa prowadził 2:0. W kolejnych akcjach różnica utrzymywała się na korzyść naszych przeciwników (5:3). Polacy zdołali jednak odrobić straty, a nieudany atak Australijczyków wyprowadził zawodników z orzełkiem na piersi na prowadzenie 7:6. Nieudana zagrywka Schuberta i as serwisowy Bryla powiększył różnicę do trzech "oczek" (11:8). Rywale wyraźnie łapali zadyszkę, a przewaga naszego zespołu rosła (14:9, 16:11, 18:14). Po bloku Bryla na Schubercie było już 20:15 dla biało-czerwonych. Pierwsza piłka meczowa została obroniona przez Hodges, ale po kolejnej wymianie Polacy mogli świętować zwycięstwo 21:16.

Bartosz Łosiak zakończył mecz z dorobkiem 18 punktów (2 asy), a Michał Bryl dołożył od siebie 13 "oczek" (1 as, 2 bloki).

Kolejnymi rywalami Polaków będą reprezentanci gospodarzy – Remi Bassereau i Julien Lyneel. Spotkanie z Francuzami zaplanowane jest na czwartek (1.08) na godz. 21:00. Z kolei w sobotę biało-czerwoni będą rywalizować z Niemcami - Nilsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem.

Przypomnijmy, że po dwie najlepsze pary z każdej z sześciu grup bezpośrednio awansują do 1/8 finału. Te, które zajmą trzecie miejsca, wystąpią w barażu.

M. Bryl/B. Łosiak – T. Hodges/Z. Schubert 2:0 (21:16, 21:16)