Nastoletni tenisista stołowy z awansem na igrzyska! Redzimski wystąpi w stolicy Francji w grze pojedynczej

tenis-stołowy Miłosz Redzimski

17-letni tenisista stołowy Miłosz Redzimski uzyskał awans na igrzyska w turnieju kwalifikacyjnym w Sarajewie. W decydującym meczu wygrał z Hiszpanem Alvaro Roblesem 4:1.

W Bośni i Hercegowinie przepustkę olimpijską otrzymywało dwóch najlepszych zawodników. Redzimski od początku spisywał się kapitalnie. W fazie grupowej wszystkich swoich przeciwników (Lubomira Jancarika, Loica Stolla i Denisława Kodjabaszewa) pokonał 4:0. W 1/8 finału wygrał ze Słowakiem Lubomirem Pisteją 4:3, a w kolejnej rundzie uporał się z Rumunem Eduardem Ionescu 4:1.

Decydujące starcie odbyło się w sobotę. Rywalem reprezentanta biało-czerwonych był Hiszpan Alvaro Roblesem. Redzimski przegrał pierwszego seta 5:11, ale w kolejnych górował nad przeciwnikiem. Piątą partię meczu zwyciężył na przewagi 14:12, a całe spotkanie 4:1, co dało mu upragnioną kwalifikację olimpijską.

Sukces jest tym cenniejszy, że Miłosz, który jest synem trenera reprezentacji Polski mężczyzn – Tomasza Redzimskiego, ma dopiero 17 lat. Mimo to posiada już na swoim koncie wiele sukcesów. W 2023 i 2024 roku zdobywał złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w grze pojedynczej (do 21 lat). Jest również wicemistrzem świata kadetów w grze pojedynczej z 2021 roku z Portugalii.

W europejskich kwalifikacjach olimpijskich  rywalizował także drugi z Polaków – Samuel Kulczycki. Mistrz Polski w grze pojedynczej przegrał swoje pierwsze spotkanie w fazie pucharowej z Finem Benedekiem Olahem i o przepustkę do Paryża będzie walczył w trzecim etapie kwalifikacji w Sarajewie.

 

Zdjęcie: Polski Związek Tenisa Stołowego


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane