Dwa zwycięstwa i kwalifikacja na IO. Przedstawiciele królowej sportu dominują

chodziarz Maher Ben Hlima

Rośnie forma polskich lekkoatletów. W miniony weekend chodziarz Maher Ben Hlima wywalczył kwalifikację olimpijską na 20 km. Skoczek wzwyż Norbert Kobielski został współliderem europejskich tabel, a cenne zwycięstwo zanotował oszczepnik Dawid Wegner.

W sobotę sportowe emocje przeżywaliśmy na Stadionie Śląskim podczas 70. Memoriału Janusza Kusocińskiego, ale nasi przedstawiciele królowej sportu odnosili sukcesy również na innych arenach.

W hiszpańskim mieście A Coruna w mityngu z cyklu World Athletics Race Walking Tour Gold rywalizowała światowa czołówka chodziarzy. W gronie startujących znalazł się 34-letni, naturalizowany Polak tunezyjskiego pochodzenia Maher Ben Hlima, który ukończył zmagania na 20 km na 22. miejscu. Uzyskany przez niego czas 1:20:06 jest drugiem najlepszym w historii polskiej lekkoatletyki oraz jest o 5 sekund lepszy od minimum olimpijskiego na tym dystansie. Kolejną okazją dla Ben Hlimy na potwierdzenie swojej dobrej dyspozycji będą mistrzostwa Europy w Rzymie, które zostana rozegrane w dniach 7-12 czerwca.

W Niemczech na mityngu Internationales Pfingstsportfes (z cyklu World Athletics Continental Tour Silver) rywalizację w skoku wzwyż wygrał Norbert Kobielski. Polak pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.26, zostając współliderem europejskich tabel. Drugi w konkursie zawodnik gospodarzy Jonas Wagner skoczył 2.22.

Z kolei w Toskanii brylowali nasi oszczepnicy. Zwyciężył Dawid Wegner, który w najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 79.46. Na drugiej pozycji uplasował się inny reprezentant Polski Cyprian Mrzygłód, kończąc zawody z wynikiem 78.65. Obaj prawie na pewno wystąpią w Rzymie na Mistrzostwach Starego Kontynentu.

 

Zdjęcie: Wikimedia 


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane