Kolejny żeglarz z przepustką do Paryża! Wszystko dzięki... Szwecji

żeglarstwo

Startujący w klasie ILCA 7 Michał Krasodomski pojedzie na igrzyska do Paryża. Polak nie wywalczył co prawda bezpośredniej kwalifikacji, ale skorzystał na decyzji szwedzkiej federacji żeglarskiej, która wycofała swojego zawodnika ze startu.

Polska była pierwsza na liście rezerwowych, dlatego to nasz reprezentant pojedzie w zastępstwie skandynawskiego żeglarza. Kwalifikacja nie jest jednak imienna, dlatego zespół ds. przygotowań olimpijskich PZŻ musiał rekomendować konkretnego zawodnika do startu w imprezie czterolecia. Ten wskazał Michała Krasodomskiego, a Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego tę rekomendację zatwierdził.

Przypomnijmy, że reprezentujący barwy KS AZS AWFIS Gdańsk sportowiec bardzo dobrze spisał się w kwietniowych Last Chance Regatta we francuskim Hyeres. Te regaty były ostatnią szansą na uzyskanie olimpijskiej kwalifikacji. Michałowi niewiele zabrakło do szczęścia. W zawodach zajął świetne czwarte miejsce, ale do zdobycia były tylko trzy przepustki. Wczoraj jego marzenia stały się jednak faktem! Żeglarz dołączył do siedmioosobowej grupy biało-czerwonych, która powalczy o medal w IO.

Podczas Zarządu PZŻ zatwierdzono też wcześniejsze rekomendacje olimpijskie dla: Agaty Barwińskiej (Mos Iława) w klasie ILCA 6, Julii Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) w klasie Formula Kite kobiet oraz Maksa Żakowskiego (AZS Poznań) w klasie Formula Kite mężczyzn. Nominacje te muszą zostać jeszcze oficjalnie zatwierdzone przez Polski Komitet Olimpijski.

 

Zdjęcie: Polski Związek Żeglarski


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane