Czwartkowe zmagania Polaków w Paryżu (8 sierpnia)

W czwartek podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu polscy sportowcy zaprezentowali się w różnych dyscyplinach, od lekkoatletyki po żeglarstwo, z różnymi rezultatami.

W kajakarstwie, w finale K4 500 metrów, Polki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zajęły czwarte miejsce, minimalnie przegrywając walkę o podium. W rywalizacji na 200 metrów w kanadyjkach (C1), Dorota Borowska awansowała do półfinału po wygranej w swoim wyścigu eliminacyjnym, ale Katarzyna Szperkiewicz zakończyła swoją rywalizację na ćwierćfinale.

Lekkoatletyka przyniosła mieszane rezultaty. Adrianna Sułek-Schubert w siedmioboju rozpoczęła rywalizację od wygranego biegu na 100 metrów przez płotki, potem w skoku wzwyż pokonała 177 cm, a w pchnięciu kulą uzyskała wynik 13,94 metra. Na koniec dnia, w biegu na 200 metrów uzyskała czas 24,20 sekundy, co pozwoliło jej przesunąć się na ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej. W sztafecie 4x100 metrów kobiet Polki niestety nie zdołały awansować do finału, zajmując szóste miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. W eliminacjach pchnięcia kulą Klaudia Kardasz nie awansowała do finału, plasując się na 19. miejscu. Na dystansie 800 metrów Mateusz Borkowski nie awansował do półfinału po zajęciu 6. miejsca w swoim biegu repasażowym. W rywalizacji na 1500 metrów kobiet Klaudia Kazimierska zakwalifikowała się do finału, ale Weronika Lizakowska, mimo pobicia rekordu Polski, nie awansowała, kończąc swój bieg na siódmym miejscu.

W kolarstwie torowym Alan Banaszek zakończył rywalizację w omnium na 18. miejscu po zmiennych wynikach w czterech konkurencjach. Mateusz Rudyk w sprincie mężczyzn odpadł w ćwierćfinale, ale ostatecznie uplasował się na siódmym miejscu po walce w rywalizacji o miejsca 5-8.

Pięciobój nowoczesny przyniósł Polakom umiarkowany sukces – Łukasz Gutkowski i Kamil Kasperczak zakończyli rundę rankingową szermierki odpowiednio na ósmym i dziewiątym miejscu, natomiast Anna Maliszewska i Natalia Dominiak zajęły odległe miejsca w tej samej rywalizacji.

W zapasach Arkadiusz Kułynycz dotarł do walki o brązowy medal w kategorii -87kg stylu klasycznego, ale przegrał z Ukraińcem Żanem Bełeniukiem 1-3. Anhelina Łysak przegrała w 1/8 finału w kategorii -57kg kobiet, a jej szansa na repasaż przepadła, gdy jej rywalka odpadła w kolejnej rundzie.

Na zakończenie dnia w żeglarstwie, Julia Damasiewicz nie zakwalifikowała się do finału w kite'cie kobiet, zajmując trzecie miejsce w wyścigu półfinałowym.