Sysojeva daleko w finale olimpijskiego ujeżdżania

Paryż 2024 jeździectwo

Dla Sandry Sysojevy na klaczy Maxima Bella już sam awans do olimpijskiego finału konkursu Grand Prix Freestyle był sporym sukcesem. W 18-osobowej stawce Polka wystąpiła na miarę swoich możliwości i z wynikiem 80,075% uplasowała się na 15. pozycji. Wygrała Niemka Jessica von Bredow-Werndl.

Sysojeva zaskoczyła "in plus" w eliminacjach. Startująca na koniu Maxima Bella polska zawodniczka uzyskała wynik 73,416%, zajmując w grupie G czwarte miejsce i kwalifikując się do finału. Przed nią znalazły się Holenderka Emmelle Scholtens - 74,581, Austriaczka Victoria Max-Theurer 74,301 oraz Szwedka Therese Nilshagen - 73,991.

W  decydującej rozgrywce Sysojeva zaprezentowała się z dobrej strony. Osiągnęła rezultat 80,075%, co wystarczyło do zajęcia 15. miejsca. Bezkonkurencyjne były Niemki. Na najwyższym stopniu podium stanęła Jessica von Bredowi-Werndl na koniu TSF Dalera BB. Druga lokata przypadła jej rodaczce - Isabell Werth na koniu Wendy, a brąz przypadł Brytyjce Charlotte Fry na koniu Glamourdale.

Mimo dalszej pozycji trenerzy wiążą spore nadzieje z kolejnymi, międzynarodowymi występami tego duetu. - Sysojeva startuje na młodym, obiecującym 8-letnim koniu i już teraz cieszę się na potencjalne sukcesy tej pary w kolejnych mistrzostwach Europy i świata - powiedział kilka dni temu PAP trener kadry narodowej w ujeżdżeniu Andrzej Sałacki.

Przypomnijmy, że Systojeva to Litwinka, która w 2024 roku zmieniła obywatelstwo na polskie, aby móc startować na igrzyskach w Paryżu.