Polka posędziuje zawody pływackie w Paryżu

Polka posędziuje zawody pływackie w Paryżu

Ewa Furman została wyznaczona do sędziowania zawodów pływania na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Polka tym elitarnym gronie jest jedną z siedmiu osób z Europy.

Ewa Furman, sędzia z Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego, będzie sędziowała zawody w pływaniu, które w Paryżu potrwają od 27 lipca do 4 sierpnia i 8 i 9 sierpnia (finały). „Piękne ukoronowanie Twojej kariery sędziowskiej. Od początku byliśmy realistami odnośnie szans na powołanie na igrzyska, ale Twoje doświadczenie i wieloletnie oddanie pływaniu zostało docenione! Powodzenia w Paryżu i chłoń atmosferę igrzysk!” - gratulowano Ewie Furman pod postem o nominacji, który pojawił się na oficjalnym profilu Polskiego Związku Pływackiego.

„Sędzia z Rzeszowa znalazła się w elitarnym gronie jako jedna z zaledwie siedmiu osób z Europy. To wielkie wyróżnienie. Gratulacje” – informował PZP.

Ewa Furman pracowała już na zawodach rangi mistrzowskiej, m.in. na mistrzostwach świata FINA w Gwangju 2019, ME w Kazaniu oraz podczas wielu edycji mistrzostw Polski. Jest jedną z niewielu sędziów, którzy w w naszym kraju mają rangę sędziów międzynarodowych.

Warto podkreślić, że nominację na igrzyska olimpijskie mają także polscy sędziowie siatkarscy. Mówi się też, że do meczów w Paryżu zostanie wyznaczony Szymon Marciniak, jeden z najlepszych i najwyżej cenionych arbitrów piłkarskich na świecie.

 

Zdjęcie: www.mvrdv.com

Artykuły powiązane