Planowe zwycięstwo polskich siatkarzy

siatkówka

Polscy siatkarze rozpoczęli swoje zmagania na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu od pewnego zwycięstwa nad Egiptem, wygrywając 3:0 (25:21, 25:19, 25:13). Mecz ten był dla Biało-Czerwonych swego rodzaju rozgrzewką, gdyż Egipt uznawany jest za najsłabszą drużynę wśród rywalizujących 12 zespołów.

Początek spotkania był jednak bardziej zacięty niż się spodziewano. Egipcjanie walczyli z Polakami na równi i nawet udało im się wyjść na prowadzenie 4:3. Dzięki skutecznej grze w bloku oraz mimo heroicznych obron rywali, Polacy odzyskali kontrolę przy stanie 8:7 i nie oddali prowadzenia do końca seta, wygrywając 25:21. Mimo zwycięstwa, w grze naszych reprezentantów było widać brak rytmu meczowego, a problemy w ataku mieli między innymi Wilfredo Leon oraz Bartosz Kurek.

Drugi set zakończył się wynikiem 25:19, co potwierdziło dominację Polaków na boisku.

Najlepszy występ w trzecim secie miał Tomasz Fornal, jednak podczas starcia przy siatce doznał kontuzji. Jeden z Egipcjan przekroczył linię boiska i upadł na stronę naszego zawodnika, co spowodowało, że stopa Fornala nienaturalnie się odgięła. Zawodnik natychmiast opuścił parkiet i trafił pod opiekę medyczną. Choć pod koniec partii Fornal wstał, uraz wyglądał poważnie, co budzi niepokój przed trudniejszymi spotkaniami. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:13.

W fazie grupowej Polacy zmierzą się z Brazylią 31 lipca o godz. 9.00 oraz z Włochami 3 sierpnia o godz. 17.00. Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie z trzecich miejsc.