Kolejni przedstawiciele "królowej sportu" z kwalifikacjami do igrzysk

lekkoatletyka

W wyniku relokacji kolejni polscy lekkoatleci dołączają do kadry olimpijskiej. W ostatnim czasie nasza reprezentacja powiększyła się o osiem nazwisk.

Do 4 lipca krajowe związki, których reprezentanci wywalczyli awans do Paryża na podstawie rankingu olimpijskiego, miały określić, z których miejsc nie zamierzają skorzystać. Te później miały być podstawą do relokacji. Już dziś wiadomo, że dzięki takiemu scenariuszowi nasza kadra olimpijska w lekkiej atletyce wzbogaciła się o osiem nowych nazwisk. Do Paryża na pewno pojadą: Justyna Święty-Esretic, Marika Popowicz-Drapała (obie 400 metrów), Krystsina Tsimanouskya (200 metrów), Dawid Wegner (rzut oszczepem), Maciej Wyderka, Filip Rak (oboje 1500 metrów), Krzysztof Kiljan (110 metrów przez płotki) oraz Oliwer Wdowik (100 metrów). 

Niewykluczone, że to nie ostatnie osoby, które polecą do stolicy Francji. Okazuje się bowiem, że federacja lekkoatletyczna nie zakończyła jeszcze w stu procentach procesu relokacji. 

Polski Związek Lekkiej Atletyki ciągle czeka także na informację odnośnie zgłaszania biegaczy do sztafet. Chodzi przede wszystkim o to, ilu reprezentantów będzie można zgłosić do poszczególnych wyścigów sztafetowych.

Zmagania lekkoatletów w Paryżu potrwają w dnia 1-11 sierpnia.

 

Zdjęcie: Wikimedia


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane