Bereźnicki drugim pięściarzem z przepustką do Paryża

boks

Startujący w kategorii do 92 kg bokser Mateusz Bereźnicki poszedł w ślady Damiana Durkacza i wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W decydującej walce podczas turnieju kwalifikacyjnego w Tajlandii okazał się lepszy od reprezentanta Dominikany Daniela Guzmana.

W kategorii do 92 kg kwalifikację na igrzyska uzyskiwali wszyscy półfinaliści, a awans do najlepszej czwórki turnieju zapewniało wygranie czterech walk. Polak przez turniej szedł jak burza. Kolejno odprawił z kwitkiem: Australijczyka Adriana Paolettiego, Kenijczyka Petera Alwangę i Niemcem Christiana Okafora. W ostatnim pojedynku, decydującej o awansie na IO,, Mateusz Bereźnicki wygrał zdecydowanie 5:0 z reprezentantem Dominikany Danielem Guzmanem. Po pierwszej rundzie Polak prowadził 5:0, w drugiej rywal był liczony, a na tablicy widniał wynik 20:18, 20:18, 20:18, 20:18, 19:19. W ostatnim starciu nasz pięściarz utrzymał prowadzenie i zwyciężył! Po ostatnim gongu wszyscy sędziowie wskazali na Mateusza - 30:27 i czterokrotnie 29:28.

Warto przypomnieć, że Mateusz był blisko uzyskania paszportu olimpijskiego już niemal rok temu podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie, gdzie sięgnął po brąz, a kwalifikację zdobywali tylko finaliści.,

Sukces Mateusza Bereźnickiego oznacza, że w IO w Paryżu emocjonować się będziemy występami pięciorga biało-czerwonych. Wcześniej prawo startu zapewniły sobie: Julia Szeremeta (57 kg), Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). Wśród panów poza Mateuszem wystąpi jeszcze Damian Durkacz w kategorii do 71 kg. Będzie to najliczniejsza pięściarska kadra Polski od czasu igrzysk w Sydney w 2000 roku.

Trzy lata temu w Tokio polskie barwy reprezentowali: Durkacz, Wójcik oraz Karolina Koszewska i Sandra Drabik.

 

Zdjęcie: profil zawodnika w serwisie Facebook.com


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane