Fręch odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA w Nottingham

tenis

Na ćwierćfinale zakończyła Magdalena Fręch (52. WTA) udział w turnieju WTA 250 na trawiastych kortach w brytyjskim Nottingham. Rozstawiona z numerem piątym Polka przegrała 2:6, 4:6 z rozstawioną z trójką Brytyjką Katie Boulter.

Dla Magdaleny Fręch udział w turnieju w Nottingham był pierwszym w tym sezonie występem na trawie i początkiem przygotowań do wielkoszlemowego Wimbledonu, który rusza 1 lipca. W I rundzie jej rywalką była Japonka Nao Hibino (95. WTA). Łodzianka nie miała większych problemów na korcie i wygrała 6:1, 6:4. Cały mecz trwał raptem 71 minut. Obie rywalizowały ze sobą dwa razy i mają teraz bilans remisowy.

Kolejna runda podniosła nieco poprzeczkę, a Fręch zmierzyła się z Niemką Tatjaną Marią (56. WTA). Do rozstrzygnięcia starcia potrzebne były tym razem trzy sety, ale ostatecznie Polka zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:1. W czwartym gemie pierwszej partii straciła podanie i nie udało jej się dogonić  rywalki. W drugiej odsłonie obie tenisistki wzajemnie się przełamały, ale potem udało się to tylko Fręch, która tym samym doprowadziła do trzeciego seta. A tam już nie dała szans Niemce.

W ćwierćfinale, gdzie dotarła w Nottigham również przed rokiem, czekała rozstawiona z trójką Katie Boulter (30. WTA). W pierwszym secie do stanu 2:2 był remis, ale potem Fręch straciła podanie, za chwilę zrobiła to ponownie i przegrała 2:6. Druga partia zaczęła się obiecująco, bo to nasza zawodniczka zaczęła od przełamania i prowadziła już 2:0. Potem jednak to ona dwukrotnie oddała swój serwis i przegrała 4:6. Tym samym w trzecim starciu z Brytyjką, drugi raz poniosła porażkę. Trwający 83 minuty mecz kilka razy był przerywany z powodu opadów deszczu. Teraz przed Magdaleną Fręch start w turnieju WTA 500 w Eastbourne.

W eliminacjach turnieju w Nottingham startowała też Katarzyna Kawa (175. WTA), która przegrała 3:6, 3:6  z Brytyjką Naikthą Bains (535. WTA). W turnieju najwyżej rozstawioną zawodniczką jest Tunezyjka Ons Jabeur (10. WTA).