Polacy bez medalu w Mistrzostwach Świata w Beach Korfballu w Tajlandii

korfball

Biało-Czerwoni nie sprostali w meczu o 3. miejsce Republice Czeskiej podczas plażowych mistrzostw świata w korfballu.

Przed rozpoczęciem rywalizacji apetyty były wielkie, Polacy bowiem bronili mistrzowskiego tytułu z 2022 roku. Początek mistrzostw w tajlandzkim mieście Pattaya rozpoczął się pod nasze dyktando. Podopieczni Macieja Żuka wygrali wszystkie pięć spotkań w grupie, a ćwierćfinale odprawili reprezentację Stanów Zjednoczonych. Zaporą nie do przejścia okazał się w półfinałowym pojedynku – Tajwan, który ostatecznie sięgnął po wicemistrzowski tytuł.

Nam przyszło zmierzyć się finale pocieszenia z grupowym rywalem Republiką Czeską, z którą wcześniej wygraliśmy 6:5. W meczu o 3. miejsce już tak dobrze nie było… Polacy zaczęli od rzutu Tamary Siemieniuk, ale niestety były to dobry, złego początek. Do końca pierwszej połowy punktowali wyłącznie nasi południowi sąsiedzi, którzy tę część partii wygrali 4:1. W drugiej dołożyli jeszcze dwa trafienia, a my byliśmy w stanie odpowiedzieć tylko celnym rzutem Siemieniuk. Choć Polacy nie obronili mistrzowskiego tytułu to w Tajlandii zaprezentowali się naprawdę nieźle, wciąż pozostajemy grze o The World Games 2025 w Chinach.

Mistrzami Świata zostali Holendrzy, którzy w finałowym meczu pokonali Tajwan 7:4 i to oni zagwarantowali się udział w turnieju sportów nieolimpijskich.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane