Korfballiści dobrze rozpoczęli plażowe mistrzostwa świata

korfball

Z kompletem zwycięstwem zakończyli pierwszy dzień rywalizacji zawodnicy reprezentacji Polski w korfballu podczas plażowych mistrzostw świata.

Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych na plażowych boiskach Tajlandii była Republika Czeska. Początek meczu należał do naszych południowych sąsiadów, którzy w pewnym momencie prowadzili 0:3. Wówczas sygnał do ataku dała Izabela Kołodziejczyk, która doprowadziła do stanu 2:3. Jitka Pavlickova co prawda wyprowadziła jeszcze naszych rywali na dwupunktowe prowadzenie, ale na szczęście na odpowiedź Polaków nie trzeba było długo czekać, kolejno Natalia Klimczyk i Marcin Nowak, dali naszej reprezentacji remis, a Łukasz Krzemionowski wyprowadził drużynę prowadzoną przez Macieja Żaka na prowadzenie. Czesi odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem, ale na szczęście to do naszej kadry, która broni mistrzowskiego tytułu należał najważniejszy rzut tego meczu i to ostatecznie Polacy wygrali 6:5.

W kolejnym meczu reprezentacja Polski zmierzyła się ze Szkocją, która równorzędnym rywalem była tylko w pierwszej części spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 6:0. Taki samym rezultatem zakończyła się rywalizacja z Australią. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.

Dziś Biało-Czerwoni zagrają z reprezentacją Indii i Portugalii. O 13:20 czasu polskiego rozpocznie się faza pucharowa mistrzostw.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane