Marcovia Marki broni tytułu Mistrza Polski w korfballu

korfball

W weekend odbędzie się turniej o tytuł Mistrza Polski w korfballu. W Kole bronić go będzie zespół Marcovii Marki.

Oprócz drużyny z podwarszawskiej miejscowości w walce o najważniejszy tytuł korfballowy w kraju zobaczymy UKS Maratończyk Koło i KS Defenders Korfball Wrocław.

W 1902 roku holenderski nauczyciel wychowania fizycznego, z Amsterdamu - Nico Broekhuizen wyjechał do Nääs (Szwecja) na szkolenie z gimnastyki dla dzieci. Zainspirowany poznanym tam „ringbollem”, po powrocie do kraju stworzył zasady nowej gry i wprowadził ją swoim uczniom w szkole. Nazwał ją korfball, który jest jedynym koedukacyjnym sportem drużynowym na świecie.

W ramach rywalizacji o mistrzostwo Polski drużyny zmierzą w dwumeczach każdy z każdym. Spotkania odbędą się w hali MOSiR Koło przy ulicy Szkolnej 2B. Pierwsze spotkanie w sobotę o 12:00, wówczas Marcovia zmierzy się z Maratończykiem.

W poprzednim roku Mistrz Polski poznaliśmy w dolnośląskiej Oleśnicy, gdzie odbył się turniej finałowy Polskiej Ligi Korfballu. Wówczas rywalizowały o niego AZS Balluff Wrocław (dotychczasowy Mistrz Polski), LUKS Olympic Słupia i MKS Marcovia Marki.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane