Biało-Czerwoni zagrają o trzecie miejsce na korfballowych mistrzostwach świata na plaży

korfball

Nie obronią mistrzowskiego tytułu reprezentanci Polski na plażowych mistrzostwach świata w korfballu. Tajwan okazał się zbyt silny.

Podopieczni Macieja Żaka jak burza przeszli przez rywalizacje grupową, po udanych piątkowych meczach, nasi kadrowicze w sobotnich pojedynkach pewnie pokonali Indie 12:3 i stoczyli zacięty, ale zwycięski bój z Portugalią – 7:6.

Tym samym z kompletem zwycięstw awansowali do TOP 8 turnieju. W ćwierćfinale wyższość Polaków musieli uznać zawodnicy Stanów Zjednoczonych. Już w pierwszej części spotkania korfballiści z nad Wisły pokazali swoją klasę, wygrywając 4:1. W drugiej dorzucili jeszcze dwa trafienia i ostatecznie rywalizacja zakończyła się rezultatem 6:1.

W półfinale czekał Tajwan. Niestety, ten okazał się za mocny dla broniących tytułu Polaków, których stać było jedynie na honorowe trafienie Jędrzeja Masztaleruka. Po dwunastu minutach stało się jasne, rywale wygrali 12:1, a Biało-Czerwoni zagrają o 3. miejsce.

W finale pocieszenia nasza reprezentacja zagra ze swoim grupowym rywalem – Republiką Czeską. W piątek Polacy wygrali 6:5. Spotkanie o brązowy medal odbędzie się w niedzielę, o 12:20 czasu polskiego.

 

Zdjęcie: screen YouTube


Udostępnij ten artykuł na swoim profilu:

Artykuły powiązane