Piłkarska LE: Arsenal zagra z Napoli w ćwierćfinale

Piłkarska LE: Arsenal zagra z Napoli w ćwierćfinale

Po wyeliminowaniu – choć nie bez kłopotów (3:0 i 1:3) – Red Bull Salzburg, zespół z Neapolu zmierzy się w dwumeczu z „Kanonierami”, którzy mieli z kolei identyczne wyniki w rywalizacji ze Stade Rennes. Z tym, że we Francji Arsenal przegrał 1:3, zaś w rewanżu zwyciężył 3:0.

Arsenal został początkowo wylosowany jako gospodarz drugiego spotkania z Włochami, ale UEFA zmieniła kolejność gier, aby uniknąć konfliktu z Chelsea, która będzie gościła Slavię Praga w rewanżu w Londynie.

W tabeli ligi angielskiej, po ostatniej wygranej z Manchesterem United 2:0, londyńczycy awansowali na czwarte miejsce. Napoli zaś jest wiceliderem Serie A, ale z ogromną, 18-punktową stratą do Juventusu Turyn (bramkarzem jest Wojciech Szczęsny).

Pewne jest, że hiszpańscy kibice zobaczą drużynę ze swojego kraju w półfinale, bowiem Villarreal będzie grał w 1/4 finału z Valencią. Ostatnią parę tworzą Benfica Lizbona i piąty zespół Bundesligi Eintracht Frankfurt. To w ogóle jedyny niemiecki klub, który pozostał w europejskich pucharach w tym sezonie.

Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się 11 i 18 kwietnia. W półfinałach 2 i 9 maja zmierzą się triumfatorzy dwumeczów: Arsenal/SSC Napoli – Villarreal CF/Valencia i Benfica/Eintracht – Slavia/Chelsea.

Finał rozegrany zostanie 29 maja w Baku.

Wyniki losowania 1/4 finału Ligi Europejskiej (11 i 18 kwietnia):

Arsenal Londyn – SSC Napoli


Villarreal CF – Valencia


Benfica Lizbona – Eintracht Frankfurt


Slavia Praga – Chelsea Londyn

półfinały (2 i 9 maja):

Arsenal/SSC Napoli – Villarreal CF/Valencia


Benfica/Eintracht – Slavia/Chelsea

(PAP)

giel/ af/